Росія максимально завантажила “Північний потік“: транзит газу до Європи йде в обхід України

Транзит газу до Європи останніми днями Газпром пускає в обхід України. Російський монополіст цими днями прокачує через українську ГТС лише 32% того обсягу газу, який має йти за контрактом. Натомість Росія майже на повну потужність завантажила газопровід "Північний потік", яким газ іде до Європи.

Росія максимально завантажила “Північний потік“: транзит газу до Європи йде в обхід України - today.ua

На тлі такого різкого скорочення транзиту газу через Україну в Європі ціни на газ знову рушили вгору. Ринок газу дуже чутливий до будь-яких порушень контрактних угод. Інвестори не знають, чого ще чекати від такого ненадійного партнера, як РФ, і тому вони закладають у вартість газу відсотки за ризиками зриву постачань.

Причому ці відсотки, що враховують ризики, є чималими, каже газовий стратег корпорації Morgan Stanley Мартін Рейтс. За короткостроковими контрактами, націнка за ризик становить від 20 до 40%. Росія максимально завантажила “Північний потік“: транзит газу до Європи йде в обхід України Таким чином через різке скорочення транзиту газу через Україну ф'ючерси на газовому хабі в Нідерландах подорожчали на 3%. Наразі вони коштують 103,12 євро за МВт-годину або по 1182,52 долара у перерахунку на тисячу кубометрів. При цьому ще в понеділок, 11 березня, їхня вартість становила 100 євро за МВт-годину або 1146,65 долара за тисячу кубів.

Нагадаємо, в Україні 30 квітня спливає термін дії фіксованих річних тарифів на газ для побутових споживачів. Однак наразі ніхто не може точно сказати, якими будуть нові тарифи, і чи будуть вони змінюватися з 1 травня.

ДЖЕРЕЛОfinance.ua