Today.ua

“Россомаха“ для ЗСУ може отримати австралійський бойовий модуль

На польські бронетранспортери Rosomak, які незабаром матимуть Збройні сили України, можуть встановити австралійські бойові модулі компанії EOS. Про це повідомили польські ЗМІ.

Австралійська компанія Electro Optic Systems отримала замовлення на постачання у 2023-2024 роках бойових дистанційно керованих модулів. Сума контракту – 80 млн доларів. Одержувач – українська компанія "СпецТехноЕкспорт". Усього австралійці мають передати до 100 бойових модулів.

Офіційно поки що не відомо для яких бойових машин призначені ці модулі. Польські ЗМІ вважають, що їх можуть встановити на польські бронетранспортери Rosomak, які незабаром передадуть Україні. Йдеться, до речі, про 100 "Россомах". В обох випадках йдеться про 100 одиниць техніки.

Якою буде конфігурація бойового модуля і яка зброя в ньому використовуватиметься – поки що не відомо. Компанія EOS пропонує, крім усього іншого, бойовий модуль R400S. У ньому можна встановити кулемети калібру від 7,62 мм до 12,7 м, автоматичний гранатомет калібру 40 мм і навіть автоматичну гармату Northrop Grumman M230LF калібру 30 мм. Як додаткове озброєння на бронетранспортери Rosomak можна встановити ПТРК.

JLTV з модулем R400S

Бойовий модуль R400S оснащується тепловизинними та іншими камерами, сучасною системою керування вогнем.

Компанія EOS також пропонує бойовий модуль R600S. Він важчий, ніж R400S. У ньому додатково можна встановити гармату калібру 30 мм, наприклад Bushmaster II Mk 44/S. Тобто з цим модулем бойові можливості у "Россомахи" ще кращі.

Але компанія EOS має ще й потужніший бойовий модуль - R800S. В нього можна встановити гармату калібру 30 мм, спарені кулемети та пускову установку ПТУР (або пускову установку зенітної ракети). Такий модуль може бути захищений бронею STANAG 4569 від 2 до 4 рівня.

Про те, що Україна отримає від Польщі 100 бронетранспортерів Rosomak, розповів раніше польський прем'єр-міністр Матеуш Моравецький. Їх куплять на гроші США та Євросоюзу.

Rosomak – це колісний бронетранспортер, розроблений на початку 2000-х років на базі фінського БТР Patria. Їх виготовляє фінська компанія Patria Oyj. Екіпаж – 3 людини. У десантному відсіку міститься 8 людей.

Нагадаємо, раніше стало відомо, що Україна отримає польські танки PT-91 Twardy. На озброєнні ЗСУ буде 60 польських танків.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ