Родичам померлого пенсіонера надається допомога на поховання: в яких випадках можуть відмовити у виплаті

У разі смерті пенсіонера його родичам надається допомога на поховання покійного. Її розмір дорівнює двомісячній пенсії померлого на момент його смерті. Однак у деяких випадках родичам можуть відмовити у виплаті допомоги, і за неї доведеться поборотися в суді.

Родичам померлого пенсіонера надається допомога на поховання: в яких випадках можуть відмовити у виплаті - today.ua

В яких випадках родичам зможуть відмовити у виплаті допомоги, розповіло одне з профільних видань.

Допомогу на поховання можуть отримати не тільки громадяни, які є кровними родичами померлого. Вона видається тим, хто фактично здійснив поховання пенсіонера. Тобто тим, хто подасть до органів Пенсійного фонду свідоцтво про смерть. Зазвичай його видають людям, які займаються похованням померлої людини. Родичам померлого пенсіонера надається допомога на поховання: в яких випадках можуть відмовити у виплаті Однак навіть у випадку надання необхідних документів, Пенсійний фонд може відмовити у виплаті допомоги на поховання.

Це може статися в тому випадку, якщо в документах, поданих до Пенсійного фонду, виявлено невідповідність до тих даних, які занесені до бази даних одержувачів пенсії та копій документів, що зберігаються у пенсійній справі.

Розбіжність однієї літери у прізвищі, імені чи по батькові є достатньою підставою для того, щоб відмовити у виплаті допомоги. У цьому випадку, щоб її отримати, доведеться внести виправлення до свідоцтва про смерть, а в окремих випадках доводити своє право на допомогу у суді.

Нагадаємо, документи для допомоги на поховання не обов'язково надавати за місцем проживання пенсіонера або за місцем його поховання. Їх можна подати у будь-якому відділенні Пенсійного фонду України.

ДЖЕРЕЛОfakty.ua