Родичам українців, померлих через вакцинацію від коронавірусу, заплатять компенсацію

Кабмін передбачив грошову компенсацію родичам пацієнтів, які померли через вакцинацію від коронавірусу. Крім того, передбачена також компенсація людям, які стали інвалідами внаслідок отриманого щеплення від COVID-19.

Родичам українців, померлих через вакцинацію від коронавірусу, заплатять компенсацію - today.ua

Членам сім'ї пацієнта, який помер через вакцинацію від коронавірусу, держава передбачила грошову компенсацію в розмірі 750 прожиткових мінімумів для осіб працездатного віку станом на 1 січня 2021 року. Оскільки розмір ПМ дорівнює 2 270 грн, то розмір компенсації буде дорівнює трохи більше 1,7 млн гривень.

Крім цього, урядом також передбачені компенсації, пов'язані з втратою здоров'я через щеплення від коронавірусу.

Держава передбачила такі розміри виплат:

  • для людей, які стали інвалідами 1 групи - 400 прожиткових мінімумів (908 тис.грін);
  • для тих, хто отримав інвалідність 2 групи - 350 ПМ (794,5 тис. грн);
  • для осіб, які стали інвалідами 3 групи - 300 ПМ (681 тис. грн).

Родичам українців, померлих через вакцинацію від коронавірусу, заплатять компенсацію При цьому, зв'язок щеплення зі смертю пацієнта або його інвалідністю розглядатиме група оперативного реагування на несприятливі події після імунізації. На підставі складеного нею протоколу розслідування буде встановлюватися, чи пов'язаний нещасний випадок з вакцинацією від коронавірусу.

Постановою також передбачено: якщо пацієнт постраждав через вакцинацію препаратом, який був поставлений в Україну в рамках глобальної ініціативи COVAX, та отримав виплату за це, то державна компенсація за таке щеплення не виплачується.

Нагадаємо, в Україну завезли вже третій вид вакцини від коронавірусу. Після індійської CoviShield і китайської CoronaVaс, завезених нашим урядом, в Україну доставили також партію німецько-американської вакцини Pfizer, яка на сьогодні вважається однією з кращих у світі.

ДЖЕРЕЛОcensor.net