Реєстр пошкодженого житла: яку нерухомість можна реєструвати через “Дію“

Для реєстрації зруйнованого та пошкодженого житла працюватиме Реєстр пошкодженого житла. Порівняно з початковими умовами, Кабмін дещо розширив перелік об'єктів нерухомості, які можна туди заносити, а також способи фіксації відомостей про зруйноване житло.

Реєстр пошкодженого житла: яку нерухомість можна реєструвати через “Дію“ - today.ua

Про те, як змінилися умови занесення пошкодженого житла до Реєстру, та які відомості будуть до нього включені, розповіло видання svoi.city.

Які зміни дозволив Кабмін?

Тепер до Реєстру можна вносити навіть об'єкти незавершеного будівництва. Щоправда, при цьому має бути дозвільна документація на це будівництво. Крім того, такі об'єкти заносять до Реєстру лише в тому випадку, якщо у них вже були зведені зовнішні та внутрішні несучі стіни. Реєстр пошкодженого житла: яку нерухомість можна реєструвати через “Дію“ Ще одна зміна стосується фіксації самого факту руйнування або пошкодження житла. Тепер не обов'язково надавати фото чи відео зруйнованого об'єкту. Можна буде скористатися знімками з супутника, які підтверджують його руйнування.

Які дані міститиме Реєстр пошкодженого житла?

До нього будуть включені такі дані:

  • про пошкоджене або зруйноване житло (будинки, квартири, дачні будиночки);
  • про власників пошкодженого або зруйнованого житла;
  • про збитки, завдані внаслідок пошкодження житла.

Щодо даних про пошкоджене або зруйноване житло, то до нього можуть входити такі відомості:

  • про пошкоджені квартири або інші житлові приміщення (приватні будинки, дачні та садові будиночки);
  • про незавершені об'єкти будівництва;
  • про майно багатоквартирного будинку, яке є спільним для всіх мешканців;
  • про об'єкти інженерно-транспортної інфраструктури;
  • про лінійні об'єкти.

Звичайно, власники зруйнованого житла не зможуть самі втручатись у Реєстр пошкодженого житла і вносити туди зміни. Розпорядником інформації у Реєстрі буде Мінінфраструктури, а адміністратором Мінцифри. А самі власники зруйнованого житла лише зможуть подати вичерпну інформацію про свій житловий об'єкт одним із доступних способів. Причому зробити це зможуть не лише вони, але й їхні спадкоємці (у разі загибелі власників зруйнованого житла).

Як внести відомості про зруйноване житло до Реєстру?

Це можна зробити самому через портал Дія. Для цього потрібно авторизуватися на порталі "Дія" і діяти відповідно до інструкції у розділі "Пошкоджене майно". Крім того, можна зареєструвати своє пошкоджене майно через ЦНАП або нотаріуса.

Нагадаємо, стало відомо, яку компенсацію отримають українці за зруйноване житло.

ДЖЕРЕЛОsvoi.city