В Україні витрати громадян значно перевищили їхні доходи. Такі дані за перший квартал поточного року опублікувала Державна служба статистики.
За даними Держстату, за перший квартал 2021 року громадяни України заробили 983,6 млрд гривень. При цьому за цей же період часу вони сумарно витратили понад трильйон - 1067 млрд. Таким чином, витрати українців на 83,4 млрд перевищили їхні доходи.
Громадяни отримували свої доходи в основному за рахунок двох джерел - зарплати і соцдопомоги. У сумі ці два джерела склали 83% від усіх грошових надходжень. Причому, питома вага соцдопомоги в цьому показнику виявилась вагомою - 34,6%. При цьому зарплата склала 48,4% від усіх грошових надходжень громадян. Таким чином, можна зробити висновок, що багато українців живуть за рахунок соцдопомоги, а не за рахунок зарплати.
Другий висновок, який напрошується з цифр, оприлюднених Держстатом: українцям не вистачає поточного заробітку на прожиття. Тому доводиться витрачати те, що було накопичено раніше. На користь цього аргументу свідчить і активний продаж долара.
За шість місяців поточного року українці продали більше доларів, ніж купили
Це також свідчить про те, що громадяни стали продавати свої заощадження у твердій валюті, яка в них була накопичена.
"У сегменті операцій фізосіб з інвалютою продовжує спостерігатися стійке переважання пропозиції іноземної валюти над попитом. Чиста купівля банками іноземної валюти у фізичних осіб в червні склала 329 млн доларів (в еквіваленті), а за шість місяців 2021 року - 1,25 млрд", - повідомив глава Ради Національного банку України Богдан Данилишин.
Ці підтверджується висновками Держстату про те, що українці активно витрачають накопичене. А це означає, що зарплата відстає від потреб громадян. Очевидно, позначилося і підвищення витрат на комуналку, і зростання цін на продукти, і стрімке подорожчання транспортних та інших послуг, а також зростання витрат на лікування.
Отже, якщо населення України продовжить убожіти такими темпами, то незабаром можна досягти тієї точки, коли заощаджень не залишиться ніяких, і люди будуть змушені заощаджувати навіть на їжі.
Нагадаємо, крім продуктів і товарів першої необхідності, в Україні також стрімко ростуть ціни на житло. За прогнозами експертів, на первинному ринку ціни виростуть до кінця року на чверть.