Витрати українців набагато перевищили доходи: громадяни активно розпродають долари

В Україні витрати громадян значно перевищили їхні доходи. Такі дані за перший квартал поточного року опублікувала Державна служба статистики.

Витрати українців набагато перевищили доходи: громадяни активно розпродають долари - today.ua

За даними Держстату, за перший квартал 2021 року громадяни України заробили 983,6 млрд гривень. При цьому за цей же період часу вони сумарно витратили понад трильйон - 1067 млрд. Таким чином, витрати українців на 83,4 млрд перевищили їхні доходи.

Громадяни отримували свої доходи в основному за рахунок двох джерел - зарплати і соцдопомоги. У сумі ці два джерела склали 83% від усіх грошових надходжень. Причому, питома вага соцдопомоги в цьому показнику виявилась вагомою - 34,6%. При цьому зарплата склала 48,4% від усіх грошових надходжень громадян. Таким чином, можна зробити висновок, що багато українців живуть за рахунок соцдопомоги, а не за рахунок зарплати.

Другий висновок, який напрошується з цифр, оприлюднених Держстатом: українцям не вистачає поточного заробітку на прожиття. Тому доводиться витрачати те, що було накопичено раніше. На користь цього аргументу свідчить і активний продаж долара. Витрати українців набагато перевищили доходи: громадяни активно розпродають долари

За шість місяців поточного року українці продали більше доларів, ніж купили

Це також свідчить про те, що громадяни стали продавати свої заощадження у твердій валюті, яка в них була накопичена.

"У сегменті операцій фізосіб з інвалютою продовжує спостерігатися стійке переважання пропозиції іноземної валюти над попитом. Чиста купівля банками іноземної валюти у фізичних осіб в червні склала 329 млн доларів (в еквіваленті), а за шість місяців 2021 року - 1,25 млрд", - повідомив глава Ради Національного банку України Богдан Данилишин.

Ці підтверджується висновками Держстату про те, що українці активно витрачають накопичене. А це означає, що зарплата відстає від потреб громадян. Очевидно, позначилося і підвищення витрат на комуналку, і зростання цін на продукти, і стрімке подорожчання транспортних та інших послуг, а також зростання витрат на лікування.

Отже, якщо населення України продовжить убожіти такими темпами, то незабаром можна досягти тієї точки, коли заощаджень не залишиться ніяких, і люди будуть змушені заощаджувати навіть на їжі.

Нагадаємо, крім продуктів і товарів першої необхідності, в Україні також стрімко ростуть ціни на житло. За прогнозами експертів, на первинному ринку ціни виростуть до кінця року на чверть.

ДЖЕРЕЛОgolos