Рада скоротила граничний призовний вік для строкової служби: як це вплине на мобілізацію

Рада проголосувала за зниження граничного віку для призову на строкову служби. Завдяки цьому військкомати отримають можливість роздати повістки більшій кількості чоловіків. Мобілізація піде активніше.

Рада скоротила граничний призовний вік для строкової служби: як це вплине на мобілізацію - today.ua

Депутати підтримали законопроект №9281, який передбачає скорочення віку для призову на строкову службу. Про це повідомив у своєму Telegram-каналі нардеп Ярослав Железняк.

Граничний вік для призову на строкову службу знижено з 27 до 25 років. Таким чином, українські чоловіки тепер виходитимуть із призовного віку не в 27, а у 25 років.

Ініціатори законопроекту пояснюють це тим, що у воєнний час немає потреби тримати чоловіків так довго у призовниках. Багато хто з них має відстрочку від призову. Через це їм щороку доводиться проходити медогляд, аби підтверджувати своє право на відстрочку. А це, у свою чергу, надмірно завантажує роботою членів військово-лікарських комісій, а також тягне за собою додаткові витрати на саму процедуру медоглядів.

Рада скоротила граничний призовний вік для строкової служби: як це вплине на мобілізацію

Втім, не цей аргумент відіграв вирішальну роль в ухваленні такого закону. Основна його мета – збільшення масиву військовозобов'язаних громадян для мобілізації та подальшого відправлення на фронт.

Якщо досі чоловіки до 27 років, які не пройшли строкової служби в армії, не вважалися військовозобов'язаними, а отже, і не підлягали мобілізації, то тепер ТЦК отримають право на мобілізацію усіх чоловіків віком від 25 років. Причому призвати до ЗСУ зможуть як тих, хто відслужив на строковій службі, так і тих, хто був визнаний обмежено придатним і не має жодного досвіду військової служби.

"Усі ініціативи, спрямовані на зміцнення обороноздатності держави, є обґрунтованими, узгодженими з іншими урядовими структурами та структурами безпеки і мають на меті виключно оптимізацію процесів для наближення нашої Перемоги", – наголосили в Міноборони.

Нагадаємо, з 1 червня набудуть чинності нові правила мобілізації. У ЗСУ призиватимуть навіть обмежено придатних чоловіків, які не мають досвіду військової служби.

ДЖЕРЕЛОhvylya