Рада ухвалила закон про обов'язковий військовий облік жінок: кого стосуватиметься вимога

Автор: Марченко Любов

7 жовтня було прийнято закон, що регламентує військовий облік жінок. Тепер жінки-медики обов'язково мають стати на облік у військкоматі. Для решти представниць прекрасної половини постановка на облік залишається справою вибору.

Рада ухвалила закон про обов'язковий військовий облік жінок: кого стосуватиметься вимога - today.ua

Верховна Рада 7 жовтня ухвалила загалом закон №6482 про добровільне взяття на військовий облік жіночого населення, повідомляє sud.ua. "За" проголосувало 297 народних депутатів.

Законом визначено дві норми постановки жінок на військовий облік. Перша говорить, що всі жінки, крім фахівців однієї галузі, можуть добровільно cтати на облік у військових комісаріатах. У переліку спеціальностей, затвердженому Міністерством оборони України, перераховано професії, споріднені з військово-обліковими спеціальностями. Якщо жінка не має обмежень за станом здоров'я та віком, а її професійні навички відповідають одній із перелічених спеціальностей, то вона може за власним бажанням стає на військовий облік.

Рада ухвалила закон про обов'язковий військовий облік жінок: кого стосуватиметься вимога

Популярні зараз

В Україні запропонували запровадити жорсткі штрафи для школярів

В Україні очікується масштабне підвищення заробітних плат

Мінус 50% від пенсії: стало відомо, кому обмежать виплати

В Україні офіційно з'явилася професія домробітник: Рада ухвалила закон

У другій нормі закону йдеться про представниць медичних професій. Якщо жінка має професійну (професійно-технічну), професійну вищу чи вищу освіту у сфері медицини або фармакології, то вона є військовозобов'язаною і має стати на військовий облік в обов'язковому порядку.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Постановка на військовий облік не означає призов на службу до ЗСУ.

Нагадаємо, в Україні на військовий облік, під час воєнного стану, можуть ставати як чоловіки, так і жінки віком від 18 до 60 років. За ігнорування військового обліку передбачено штрафи від 510 до 850 грн. За повторення правопорушення протягом одного року штраф становитиме від 850 до 1700 грн. А стаття 337 Кримінального кодексу за ухилення від військового обліку передбачає штраф від 5100 до 8500 грн або виправні роботи на строк до одного року.