Незважаючи на великі проблеми з наповненням бюджету, підприємцям не підвищуватимуть податки в умовах воєнного стану. Такий крок з боку влади був би необдуманим і міг би призвести до непередбачуваних наслідків для економіки України, а також для політичного клімату в країні в цілому.
Про це повідомив у своєму Telegram-каналі нардеп від фракції Голос Голос Ярослав Железняк.
Депутат висловив свою думку щодо резонансної заяви голови Мінфіну Сергія Марченка, яку той зробив в інтерв'ю виданню The Economist. У цьому інтерв'ю головний фінансист країни заявив, що Україна несе у зв'язку з війною величезні витрати, які український бюджет не може витримати. Отже, якщо війна затягнеться надовго, уряду доведеться йти на вкрай непопулярні заходи. Зокрема – на підвищення податків для бізнесу, а також тотальне скорочення соціальних видатків, включаючи різні соціальні виплати, субсидії, а, можливо, і пенсії громадян. І не кажучи вже про масове скорочення держапарату та взагалі усіх, кому платять зарплату із казенних коштів.
Така заява міністра, природно, викликала резонанс у країні, зокрема й серед ФОПів, які завжди були особливо чутливі до питань підвищення податків.
Популярні зараз
В Україні критично низький рівень народжуваності, - Жолнович
У Мережі показали інтер'єр концепту позашляховика Kraz Chumak
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
Рада не піде на такий крок, запевнив Желєзняк. І річ тут зовсім не в тім, що депутати бояться нести колективну відповідальність за нього. А тому, що в цьому мало сенсу, каже нардеп.
"Підвищувати податки? Тут масштабно це зробити неможливо. По-перше, не спрацює, бізнес поїде. По-друге, Рада не голосуватиме за таке. А якщо дрібними підняттями – тільки всіх розлютимо і знову ж таки не залучимо достатньо ресурсів. Загалом, немає сенсу", - пише Желєзняк.
При цьому він пояснює, чому Сергій Марченко зробив таку заяву в інтерв'ю закордонному виданню. На сьогодні єдиний реальний спосіб залатати щомісячну 100-мільярдну дірку в бюджеті (а нам за найоптимістичнішими підрахунками щомісяця не вистачає саме стільки у гривнях) – це просити гроші у західних партнерів.
"І так, тут я трохи розумію, навіщо міністр в орієнтованому саме на іноземного читача ЗМІ (The Economist) малює апокаліптичні сценарії. І обіцяє колись підняти податки", - припускає нардеп.
Отже бізнесу не варто здіймати шторм у країні, економіка якої і так занурена в борги вище ватерлінії.
Нагадаємо, стало відомо які податки та за яким графіком бізнес має сплатити у травні.