Рада не схвалила у першому читанні законопроект №7427 щодо мораторію на підвищення тарифів на комуналку у воєнний час. У парламенті забракло голосів. За запропонований законопроект проголосували лише 220 депутатів.
Таким чином, доки таке рішення не закріплене законодавчо, вартість комунальних послуг опинилася під загрозою підвищення. При цьому законопроект відправили на доопрацювання. Після поправок Рада знову розглядатиме його у другому читанні.
Що пропонується законопроектом 7427
Цим документом пропонують накласти мораторій на підвищення тарифів на комунальні послуги під час дії воєнного стану, а також упродовж періоду післявоєнного відновлення країни. Зокрема, пропонують не підвищувати тарифи на:
- розподіл природного газу;
- теплову енергію;
- теплопостачання;
- гарячу воду.
Крім того, законопроект пропонує зафіксувати ціну на пальне на рівні тієї ціни, яка була станом на 24 лютого 2022 року.
Популярні зараз
Військовий аналітик помітив цікаву деталь у новому відео Путіна: “Не може поворухнути руками“
Україна значно випередила Європу в затратах на оренду житла, - ЛУН
Законопроектом також передбачено компенсацію різниці в реальних та зафіксованих тарифах для постачальників тепла і води, а також операторів системи розподілу газів.
Крім того, для постачальників газу передбачено компенсацію втрат, яку вони зазнають внаслідок бойових дій, а також через борги споживачів. Щодо боргів споживачів, то законопроектом передбачено заборону для постачальників газу примушувати споживачів гасити заборгованість у воєнний час.
Звідки візьмуть гроші для компенсації різниці у тарифах?
Гроші хочуть взяти у міжнародних партнерів. За словами нардепа Ярослава Железняка, українська влада розраховує отримати для цього понад 180 млрд гривень міжнародної допомоги. 150 млрд хочуть направити на компенсацію різниці між реальними та фіксованими тарифами на газ. І 38 млрд. планують дати в регіони – на компенсацію різниці в тарифах на комуналку.
При цьому глава Кабміну Денис Шмигаль повідомив, що компанія Нафтогаз відпускатиме газ для підприємств теплової комунальної енергетики за тарифом 7,40 грн. за кубометр до 31 травня 2023 року. Таким чином, для їхніх клієнтів вартість тепла і гарячої води залишатиметься незмінною, принаймні, до кінця весни наступного року.
Нагадаємо, кількома днями раніше постачальники газу, яких на ринку залишилося лише 14, оприлюднили липневі тарифи на газ. Вони залишилися практично постійними.