Рада має намір звільнити від штрафів власників офшорів: хто отримає індульгенцію

Власників офшорів не каратимуть штрафами за те, що вони несвоєчасно інформують податківців про свої рахунки. Йдеться про рахунки, які були відкриті українцями в офшорах з 1 січня 2022 року по дату ухвалення відповідного закону.

Рада має намір звільнити від штрафів власників офшорів: хто отримає індульгенцію - today.ua

Закон про звільнення від штрафів поки не ухвалено, депутати лише проголосували його в першому читанні.

Цікаво, що цей законопроект передбачає зміни до Податкового кодексу України, які мають удосконалити оподаткування контрольованих іноземних компаній. Для остаточного застосування цього закону буде дано перехідний період. І саме в цей перехідний період власники офшорних рахунків матимуть певні "вільності" у вигляді звільнення від штрафів та необов'язковості декларування цих рахунків.

Рада має намір звільнити від штрафів власників офшорів: хто отримає індульгенцію

Таким чином, власники офшорних рахунків, відкритих українцями під час війни, про які вони не повідомили податкову службу, не понесуть жодного матеріального покарання.

"Штрафні санкції за несвоєчасне повідомлення контролюючою особою податкової про отримання контролю над іноземною компанією або про отримання частки в іноземній юридичній особі або про придбання частки в іноземній юридичній особі або про продаж іноземної компанії у строки, визначені податковим кодексом, не застосовуються у період з 1 січня 2022 року до набрання чинності цим законом", - йдеться у тексті законопроекту.

Крім того, самі штрафи за несвоєчасне інформування про офшорну компанію Рада знизила у 6 разів. Напевно, у депутатів є вагомі аргументи для таких революційних змін до закону.

Нагадаємо, в Україні з 1 липня повертають податки, штрафи та перевірки для ФОП.

ДЖЕРЕЛОsud.ua