Today.ua

Робота в Угорщині: умови праці та зарплата, на які можуть розраховувати українці

В Угорщині для українців здебільшого немає проблем із працевлаштуванням. Проте, коло вакансій для наших співгромадян є доволі вузьким. При цьому робота в Угорщині передбачає високу завантаженість і досить низьку зарплату – суттєво меншу, ніж в інших країнах Євросоюзу.

Про те, ким українці можуть влаштуватися в Угорщині і на яку зарплату їм варто розраховувати, розповіли в rbc.ua.

Яка робота в Угорщині доступна українцям

Відразу скажемо: на спеціальності, які потребують високої кваліфікації, українцям переважно шлях закритий. Причина – мовний бар'єр. Якщо ви хочете непогано влаштуватись у цій країні, потрібно володіти угорською мовою. Причому, навіть якщо ви добре володієте англійською, проте не знаєте угорської, на вигідне працевлаштування розраховувати не варто.

Тому без знання мови можна тільки влаштуватися на роботу десь на великому підприємстві, а також прибиральником або обслуговуючим персоналом на кухні закладів громадського харчування.

Заводи, де можна знайти собі роботу, розкидані по всій Угорщині, переважно у невеликих містах. Якщо ж ви хочете залишитися в столиці, то тут можна розраховувати тільки на роботу прибиральника або підсобного працівника на кухні, якому доведеться мити посуд, протирати підлогу і виконувати ще купу різноманітних доручень.

Як влаштуватися на роботу в Угорщині

У цій країні роботодавці не вимагають із біженців документа про тимчасовий захист. Для того щоби вас взяли, достатньо мати закордонний паспорт.

Якщо людину взяли на роботу, то їй оформлюють тимчасовий дозвіл на проживання (ВНЖ).

Самостійний пошук роботи зазвичай дає нікчемні результати. Краще влаштовуватись через посередників. Посередники беруть гроші за свої послуги – приблизно 1 тисячу гривень за одну вакансію. При цьому претендентам на роботу слід бути обережними: іноді посередники, взявши гроші за обіцяну послугу, "розчиняються". Тому, перш ніж вдаватися до послуг якогось посередника, постарайтеся отримати відгуки про нього.

Зазвичай оголошення про вакансії можна знайти у групах Facebook та Viber. Зокрема, оголошення про вакансії можна знайти у групах "Безкоштовні вакансії у Будапешті" та "Робота в Угорщині".

Умови праці, на які можуть розраховувати українці

Тим, хто влаштувався завод, підприємство зазвичай надає гуртожиток. У гуртожитку – по 3-4 ліжко-місця у кожній кімнаті. З дітьми до 3 років взагалі на роботу не беруть, з тваринами – відмовляють у проживанні.

Зазвичай, щоби доїхати з гуртожитку до роботи, підприємство надає транспорт.

Працювати доведеться позмінно. Тривалість змін – по 10-12 годин. Вихідний день - лише один на тиждень. Прибиральникам та мийникам житла зазвичай не надають, проте винятки бувають.

Зарплата для українців в Угорщині

Прибиральникам та іншому обслуговуючому персоналу платять близько 1100 форинтів на годину. На наші гроші це 90 гривень.

При цьому, наприклад, електрики одержують за годину 1800 форинтів (143 гривні). Але, звичайно, без досвіду роботи на таку спеціальність не влаштуєшся.

Загалом прибиральники можуть розраховувати на зарплату близько 180 тисяч форинтів (14 392 гривні) на місяць. А заводські робітники можуть отримати близько 200 тисяч форинтів, або 16 000 гривень.

Влітку та восени вакансій в Угорщині стає більше: потрібні сезонні робітники на прибирання лаванди і виноградники. Там треба мати дуже хорошу фізичну форму, щоби витримати ритм і тривалість роботи на плантаціях. Однак і там більш ніж на 16 тисяч гривень не варто розраховувати.

Нагадаємо, українські біженці зіштовхнулися з деякими проблемами під час працевлаштування у Польщі. Одна з них – незнання мови.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ