В Угорщині спростили правила прийому на роботу для українських біженців. Робота в Угорщині тепер буде легкодоступною для тих, хто отримав у цій країні тимчасовий захист.
Про це розповіло видання magyarnemzet.hu.
Спрощені правила працевлаштування почали діяти в цій країні з початку травня. Вони поширюються на українських біженців, які отримали в Угорщині статус тимчасового захисту, або ж подали клопотання про набуття такого статусу. Українці, які мають такий статус, не потребують окремого дозволу на працевлаштування та можуть вільно претендувати на будь-яку вакансію.
Претендувати на роботу в Угорщині можуть і нашити співгромадяни, які не мають такого статусу. Але їм доведеться працевлаштовуватися за окремою процедурою, передбаченою для громадян третіх країн, які не є членами Євросоюзу. Вони будуть змушені спочатку отримати окремий дозвіл на роботу, який оформляється з ініціативи роботодавця. Тобто цей процес виходить більш тривалим і трудомістким, ніж для українців, які мають статус тимчасового захисту. Але є окремі сфери зайнятості, куди можуть взяти працівників без такого статусу і без спеціального дозволу. Це стосується галузей, в яких Угорщина відчуває дефіцит кадрів: ІТ-галузі, закладів громадського харчування, а також інженерів та будівельників. Їх можуть працевлаштувати терміном до 90 днів щопівроку без жодних статусів та окремих дозволів.
Популярні зараз
В українських вузах не скасовуватимуть бюджетну форму навчання
В Україні заборонять небажані дзвінки на мобільні телефони
Угорські роботодавці також зацікавлені брати на роботу біженців з України
Їхня зацікавленість, насамперед, матеріальна. За кожного українця, який прибув до Угорщини після початку війни в Україні, оформив там тимчасовий захист і відпрацював там не менше 90 днів, угорський роботодавець отримуватиме щомісячну виплату у розмірі 60 тис. форинтів (160 євро). При цьому, якщо у працівника є ще й дитина, то додатково за дитину доплачуватимуть по 12 тис. форинтів (32 євро) щомісяця. Але є ще одна обов'язкова умова: цей же роботодавець повинен надати своєму найманому працівникові житло на весь термін роботи у нього.
Нагадаємо, в Україні значно спростили процедуру звільнення робітників під час війни. Зокрема тепер співробітника можуть звільнити через те, що підприємство не має можливості забезпечити йому обладнанням, необхідним для роботи.