Today.ua

Робота у Києві: де найбільше вакансій, які зарплати пропонують, і де найнижча конкуренція

Кількість вакансій, відкритих у Києві, набагато нижча за кількість претендентів на них. При цьому деякі робочі місця залишаються незаповненими через брак бажаючих. Середня зарплата, яку пропонують столичні роботодавці, навіть номінально нижча за ту, яку обіцяли до війни. А конкуренція за деякі робочі місця перевищує сотню осіб.

Такі дані наводить Київський міський центр зайнятості, пише socportal.info.

Отже, нині на столичному ринку праці є близько 2,5 тисячі вакансій. Для такого міста як Київ це дуже мало, що підтверджується кількістю поданих резюме. На одне вакантне місце у столиці претендують в середньому 6 осіб. Найбільше вакансій відкрито у сфері торгівлі та в комунальній сфері, де хронічно не вистачає робочих рук через невисокі зарплати.

Куди можна влаштуватися хоч зараз

Дуже потрібні працівники в комунальну галузь міста. Людей, які готові працювати у сфері водопостачання, каналізації та поводження з відходами, охоче приймуть на роботу. У цій галузі кількість вакансій вдвічі перевищує кількість тих, хто погоджується на таку роботу.

Києву також потрібні вчителі. Наразі на 420 резюме, які розмістили освітяни, є 430 вакансій.

Крім того, у столиці не важко знайти собі застосування людям, які вміють щось робити руками: слюсарям, електромонтажникам, швачкам, електрогазозварникам. На ринку праці також потрібні фармацевти, сімейні лікарі, медсестри та соцпрацівники. Також постійно є вакансії для прибиральників та двірників.

Водночас, на деякі вакансії претендує понад сотню осіб

Зокрема, у сфері фінансів та страхової діяльності конкуренція за одне робоче місце становить 132 особи.

Важко прорватися крізь стіну конкурентів і працівникам сфери інформації та телекомунікацій. Тут претенденту треба обійти 94 конкурентів, аби стати тим самим 95-м везунчиком, якого приймуть на роботу. Чимало має вміти і той, хто шукає роботу у сфері тимчасового розміщення та харчування. Там на одну вакансію претендує 71 особа.

Велика конкуренція і в сфері нерухомості – 54 особи, а також у будівельній галузі – по 28 осіб.

Крім того, на столичному ринку праці майже не шукають менеджерів, адміністраторів, економістів і бухгалтерів.

Зарплата – менша, ніж була до війни

Незважаючи на високу інфляцію, пропозиції із зарплати зараз скромніші, ніж були до війни. Роботодавці чудово розуміють, що за теперішнього безробіття вони легко знайдуть собі фахівця високої кваліфікації і за скромніші гроші. Тому зараз середня зарплата за київськими вакансіями становить 28 700 гривень, тоді як ще в січні в середньому пропонували 31 000.

Нагадаємо, Нацбанк прогнозує подальше зниження зарплат в Україні. Хоча номінально, можливо, вони й трохи зростатимуть. Однак через високу інфляцію реальні зарплати ставатимуть нижчими.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ