Робота для жінок, які втекли від війни, знайдеться в сусідній Польщі. Наша західна сусідка заявила, що готова працевлаштувати всіх українок, які опинились на її території через війну. Ними можна буде заповнити кадровий дефіцит, який Польща відчуває у трьох десятках професій.
Про це розповіли в компанії з міжнародного працевлаштування Gremi Personal.
Польща несподівано може вирішити для себе кадрову проблему, яка дошкуляла її економіці останніми роками. Так, минулого року гострий дефіцит кадрів відчувався у поляків у багатьох галузях.
Українські заробітчани, які їхали туди, шукали місця, де платять більше. При цьому в торгівлі, у сфері обслуговування, на підприємствах харчової промисловості та на сезонних польових роботах хронічно бракувало робочих рук. Тепер же, в країну прибуло понад мільйон українських біженців, і вони можуть заповнити порожні вакансії. Звичайно, переважна більшість прибулих – жінки з дітьми. Тому навряд чи ними вдасться поповнити ряди будівельників, зварювальників, меблярів. Однак там, де не потрібна велика фізична сила, жінки цілком можуть знайти застосування.
Популярні зараз
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
"У масштабах всієї країни є великий брак кадрів у 30 професіях. Жінки зможуть працювати в торгівлі, сфері обслуговування, логістиці, галузі e-commerce, на підприємствах харчової промисловості – закладах, де не вимагають важких фізичних зусиль", – йдеться у прес-релізі Gremi Personal.
Зараз польська влада збирає дані щодо попиту на робочу силу у різних містах і населених пунктах. Очевидно, з урахуванням цього попиту пропонуватимуть розселення і роботу для жінок.
При цьому можна й вирішити проблему догляду за дітьми. Адже більшість українок опинились у сусідній країні разом із дітьми. За словами директора компанії Томаша Богдевича, можна зібрати в одному місці групу жінок з дітьми і створити там щось на зразок імпровізованого дитсадка. Тоді жінки зможуть поєднувати роботу на підприємстві із доглядом за малюками.
"Наприклад, дві жінки з дітьми, які живуть разом. Можна так розділити, що одна працює 4 години і доглядає своїх дітей і дітей сусідів по кімнаті, а потім вони змінюються - перша повертається і бере на себе опіку, щоб інші могли піти на роботу", – пояснив Богдевич.
Нагадаємо, ще до війни Польща заявляла, що готова прийняти у себе необмежену кількість українських заробітчан.