ПриватБанк видає кредити невідомим особам за паспортами клієнтів

ПриватБанк видав кредит сторонній людині за документами свого клієнта. Природно, борг по кредиту ліг на плечі клієнта, який навіть не підозрював, що він боржник. Однак через десять років з клієнта зажадали повернути все, що було взято кимось у борг, з відсотками.

ПриватБанк видає кредити невідомим особам за паспортами клієнтів - today.ua

Чоловік під ніком vv1963 розповів на порталі minfin про те, який злий жарт зіграв з ним ПриватБанк. Більше десяти років тому, у 2009, він спробував узяти кредит в банку, однак йому відмовили через прострочений паспорт. Але, як з'ясувалося, на основі його персональних даних банком усе ж був оформлений кредит. Гроші пішли невідомо кому, а кредитний борг "повісили" на клієнта.

Чоловік відбивався від неіснуючого боргу, як міг, поки його не "притиснули" судовим рішенням. За рішенням суду він повинен був сплатити ПриватБанку мало не 100 тисяч гривень боргу.

Тоді й він не став сидіти склавши руки, а подав заяву про шахрайство в поліцію. Поліція завела кримінальну провадження, в якому клієнт ПриватБанку фігурує як потерпілий.

"У 2009 році використавши обманним шляхом персональні дані клієнта, оформили кредит на підставного. Клієнта ж поставили до відома письмово !!! про відмову видачі кредиту унаслідок відсутності в паспорті фото в 45 років ... У 2019 заочне рішення суду присудило  клієнту, що так і не став ним, майже 99 тисяч гривень боргу! в даний час клієнт подав заяву в поліцію - щодо спритного юриста банку Кириченка, заведено кримінальне провадження, клієнт визнаний потерпілим ", - пише vv1963 у своїй публікації.

ПриватБанк видає кредити невідомим особам за паспортами клієнтів Таким чином, якщо в результаті слідства з'ясується, що кредит дійсно був виданий "підпільно", то "спритний юрист Кириченко" ризикує поплатитися не лише своєю роботою в ПриватБанку (звичайно, якщо він там досі працює), але й свободою.

А взагалі, клієнт, звичайно, проявив передбачливість, зберігши письмову відмову банку 12-річної давності. Саме вона, очевидно, і стала для слідства головним аргументом на користь потерпілого.

Тепер залишається чекати висновків слідства та судового рішення. Однак "юрист Кириченко" у будь-якому випадку "попався". Або з'ясується, що він незаконно привласнив кредитні гроші, або - що він незаконно оформив клієнту кредит за недійсним паспортом.

Нагадаємо, за підсумками першого кварталу 2021 року ПриватБанк став найприбутковішим банком в Україні. При цьому й інші три банки, що знаходяться в державній власності, виявилися прибутковими.

ДЖЕРЕЛОminfin