ПриватБанк поставив українцям ультиматум - погрожують блокувати картки

ПриватБанк вимагає у батьків ідентифікаційні коди (ІПН) їх дітей. Банк розсилає батькам SMS-повідомлення, в яких в ультимативній формі вимагають надати в банк ІПН дітей. В іншому випадку - погрожують заблокувати картку дитини.

ПриватБанк поставив українцям ультиматум - погрожують блокувати картки - today.ua

Багато батьків школярів скористалися можливістю, наданою ПриватБанком, відкривши для дітей картки "Юніор". За допомогою цих карток діти можуть безготівково розраховуватися за шкільне харчування, проїзд у транспорті та інші дрібні покупки. Однак тепер Приватбанк почав вимагати, щоби батьки надали в банк ідентифікаційні коди своїх дітей, які є власниками таких карток.

Причому, в SMS-повідомленнях ПриватБанк погрожує заблокувати рахунки на картках "Юніор", якщо ІПН не буде надано. Про цей кричущий факт, зокрема, повідомило одне з українських видань.

"Якщо ви не надасте ідентифікаційний податковий номер дитини, банк не зможе обслуговувати Карту Юніора, тобто дитина не зможе нею користуватися", - повідомили матері 7-річної дитини.

ПриватБанк поставив українцям ультиматум - погрожують блокувати картки При цьому, українське законодавство дійсно передбачає надання ІПН при відкритті рахунків на ім'я неповнолітнього. Однак така вимога вступає в силу тільки з 14-річного віку, а ніяк не з 7 або з 10 років.

"Зрозуміло, що у сина в такому віці немає податкового коду. Я ж точно не побіжу зараз в податкову, щоб отримувати першокласнику ІПН. Збираюся закрити рахунки (мій і дитини) і забути про цей банк", - поділилася мама першокласника.

При цьому в контакт-центрі ПриватБанку пояснили, що така вимога у них виникла в зв'язку з прийняттям закону про фінансовий моніторинг, яким тепер "щемлять" клієнтів у багатьох банках України, а не тільки у Приваті.

Адвокат Ростислав Кравець припустив, що ПриватБанк отримав якесь чергове розпорядження в цьому ключі від Нацбанку, ось і почав старатися. Одна при цьому злегка перестарався.

"Цікаво, що вони будуть робити з тими батьками, які з релігійних міркувань свого часу відмовилися отримувати ІПН в податковій. Адже таким батькам зробили відповідний запис в їхніх паспортах. А у їхніх неповнолітніх дітей паспортів немає, і вносити цей запис просто нікуди", - зауважив Кравець.

При цьому в прес-службі самого Приватбанку визнали, що сталася помилка. Закон про фінмоніторинг дійсно говорить, що ІПН повинні надавати громадяни з 14 років, але ніяк не семирічні.

"До цього віку, ІПН не обов'язковий. Це просто помилка при інформуванні", - запевнив прес-секретар Приватбанку Олег Серга.

Нагадаємо, ПриватБанк почав обнуляти своїм клієнтам кредитні ліміти без пояснення причин.

ДЖЕРЕЛОstrana