Клієнти звинувачують ПриватБанк у тому, що він списує невиплачені кредитні платежі із їхніх зарплат і пенсій. Позичальників обурило, що банк це робить, незважаючи на війну, і на те, що багато клієнтів втратили роботу.
Про це стало відомо зі скарги одного з клієнтів, яку той залишив на порталі minfin.
"Приват Банк під час війни списує 50% соціальних виплат і 100% з не соціальних. Наш улюблений державний банк начхати хотів на рішення Президента і на те, що в країні ВІЙНА і багатьом хліба купити немає на що", - пише клієнт ПриватБанку під ніком Вадим Ворлд.
Очевидно із зарплатної картки було списано всю суму, яка на неї надійшла, а з пенсійної – половину суми. Це й обурило клієнта, який лишився майже без грошей.
ПриватБанак, у свою чергу, відповів, що ні в чому не вийшов за межі закону. Закон забороняє під час війни нараховувати пеню і штраф на заборгованість. Проте банк має право забрати кредитний борг – те, що належить йому по праведливості. Механізм списання коштів за простроченим кредитним платежем прописаний у кожному кредитному договорі, який клієнт укладає з банком. Він також описаний у правилах, що є на сайті банку.
"Якщо до 25 числа (включно) календарного місяця, наступного за місяцем, в якому були здійснені витрати за рахунок кредитного ліміту, Клієнт самостійно не здійснить платіж у готівковій або безготівковій формі у розмірі Мінімального платежу на поточний рахунок, для якого відкрито кредитну картку, Клієнт доручає Банку при настанні термінів платежів здійснювати списання грошей у валюті кредитного ліміту з усіх рахунків Клієнта, відкритих у Банку, та рахунків, які будуть відкриті Клієнтом Банку в майбутньому, у розмірі заборгованості, що підлягає сплаті Банку за цим Договором (здійснювати договірне списання)", – пояснила служба підтримки ПриватБанку.