Приватбанк продає прострочені кредити своїх клієнтів колекторам. Причому навіть ті, за якими регулярно вносилися платежі. Клієнти вважають, що банк вчиняє нечесно. Однак у самому банку запевняють, що поступаються кредитами колекторам лише після того, як вичерпали власні методи повернення простроченого боргу.
Про те, як ПриватБанк продав колекторам зовсім не безнадійний кредит, стало відомо зі скарги клієнтки банку на порталі minfin.
Клієнтка під ніком Natalia712 поскаржилася, що банк продав її цілком "платоспроможний" кредит колекторам. Жінка каже, що регулярно робила внески за своїм кредитом, сплачувала відсотки і частково тіло кредиту. Тобто її борг банку зовсім не був безнадійним. Але, незважаючи на це, ПриватБанк чомусь вирішив продати його колекторам.
"Банк продає платоспроможні кредити колекторам. На цьому все. Понад 2 роки платити без заборгованості оплачувати відсотки та частково тіло у воєнний час…", - пише клієнтка.
Популярні зараз
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
При цьому жінка зауважила, що вже виплатила за цим кредитом стільки відсотків, що ця сума давно перевищила тіло кредиту. Враховуючи цю обставину, банк уже міг би продати цей кредит і їй особисто, проте вирішив за краще поступитися вимогами за кредитом колекторській фірмі.
"Я так розумію, більше не вам повертати борг... Але зроблено хитро-перевести весь ліміт у заборгованість, це, звісно, круто. В А-банку навчилися...", - зауважила Natalia.
ПриватБанк у відповідь написав, що працює із простроченими кредитами та позичальниками, які вчасно не повертають заборгованість, виключно у правовому полі. Банк посилається на закони "Про банки та банківську діяльність", "Про споживче кредитування", а також на регулятивні документи НБУ та уряду.
При цьому в банку створено спеціальні внутрішні підрозділи, які працюють із боржниками, що не розраховуються вчасно. Тобто банк намагається впоратися з невиплаченими боргами власними силами. Проте, у деяких випадках банк змушений вдаватися до послуг колекторських компаній.
"З метою підвищення ефективності роботи з простроченою заборгованістю та у випадках економічної недоцільності застосування внутрішніх процедур Банк залучає до співпраці колекторські компанії", - написали у відповіді ПриватБанку.
Звичайно, у цьому випадку боржникам уже доведеться спілкуватися з колекторами, які, як відомо, не відрізняються дипломатичними методами ведення діалогу.
Втім, ПриватБанк так і не пояснив, чому до розряду злісних боржників потрапила клієнтка, яка під час війни регулярно сплачувала внески за своїм кредитом.
Нагадаємо, ПриватБанк відчутно підвищив відсоток за депозитами. Тепер прибутковість річного вкладу у цьому банку становитиме 12,5%.