Найбільший український банк, ПриватБанк, незабаром може перейти з державних рук у приватні. Про це заявив глава Нацбанку Кирило Шевченко в інтерв'ю одному із зарубіжних видань.
За словами Шевченка, державний ПриватБанк вже незабаром мають намір виставити на продаж. Причому український уряд сподівається, що такий фінансовий колос, як ПриватБанк, який охоплює 20% банківського ринку України, повинен зацікавити великих іноземних інвесторів. Можливо, це будуть інвестори з Євросоюзу або навіть ыз США.
Єдина перешкода, яка стоїть на шляху приватизації ПриватБанку - це судові тяжби, які з ним пов'язані. Екс-власники Привату Ігор Коломойський і Геннадій Боголюбов судяться зі своїм націоналізованим дітищем. Банк, у свою чергу, судиться з ними. Загалом, на сьогодні в провадженні знаходиться близько сотні позовів, пов'язаних із ПриватБанком. При цьому, як зізнається Кирило Шевченко, вони сподіваються, що до кінця 2021 року всі ці судові справи будуть завершені.
"По суті, це наша мета. Сподіваємося, що судові справи будуть вирішені, і ми зможемо зосередитися виключно на стягненні активів", - поділився голова Нацбанку.
Популярні зараз
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
ПриватБанк хоче повернути 3,75 мільярда доларів, виведених із банку його колишніми власниками. Крім Приватбанку, сподіваються також "прилаштувати" й інші великі вітчизняні банки, які зараз знаходяться у власності держави. Так, вже у січні цього року Укргазбанк отримав п'ятирічний займ на 30 мільйонів євро від Міжнародної фінансової корпорації з можливістю його конвертації в п'яту частину капіталу цього банку. Крім того, Європейський банк реконструкції і розвитку придивляється до "Ощадбанку".
"Наш банківський сектор має значний потенціал для міжнародних інвесторів. Ми сподіваємося, що найближчим часом міжнародні банківські групи придбають частки в українських держбанках", - висловив надію Кирило Шевченко.
Глава Нацбанку розраховує, що за п'ять років частка держави в банківській системі має знизитися з 55% до 25%. Це допоможе українській банківській системі стати більш незалежною від держави, переконаний головний банкір країни.