Today.ua

ПриватБанк, Ощадбанк та інші: що відбувається з відсотками за депозитами, і кому найбільше довіряють вкладники

Українські банки, хоч повільно і "зі скрипом", але все ж таки підвищують відсотки за депозитами. Це пов'язано з боротьбою за клієнтів, які несуть гроші туди, де відсотки вищі. Тому ПриватБанк, Ощадбанк та інші змушені підвищувати відсоткові ставки не лише за кредитами, а й за депозитами. При цьому рейтинг банків, принаймні верхньої п'ятірки, залишається майже незмінним.

Про те, як відбувається "битва за клієнтів", розповіло delo.ua.

Більшість великих українських банків підвищили депозитні ставки ще кілька місяців тому – невдовзі після підвищення облікової ставки НБУ. Такі державні банки, як Ощадбанк, Укргазбанк та Укрексімбанк підвищили ставки за депозитами 2-3 місяці тому. Найдовше "протримався" найбільший – ПриватБанк, на частку якого припадає близько 35% всіх вкладів населення. Проте днями і він був змушений підняти відсотки за депозитами.

З 1 грудня ПриватБанк пропонує своїм клієнтам такі доходи за депозитами:

При цьому в тих же Ощадбанку, Укгазбанку та Укрексімбанку умови виглядають привабливішими. У них середня ставка за депозитами становить близько 12-14%. Але все ж таки масового перетікання клієнтів з Привату в інші банки немає. Він, як і раніше, зберігає лідерство з великим відривом від суперників.

Так, згідно з даними НБУ, на 1 листопада 2022 року в 67 банках знаходилось сумарно 869,9 млрд гривень, які належать фізичним особам (з яких кошти до запитання - 563,2 млрд гривень).

Причому 307,7 млрд гривень із загальної суми становлять саме гроші вкладників ПриватБанку. І, зважаючи на все, вони не поспішають бігти туди, де ставки вищі. Таку інертність вкладників можна пояснити двома причинами: звичкою (деякі люди по десятку і більше років обслуговуються в ПриватБанку), а також відсутністю доходів з депозитів у будь-якому банку.

У жодному українському банку депозит не є прибутковим вкладенням грошей. З огляду на річну інфляцію, яка становитиме 30%, навіть 14%-й дохід виглядає блякло. Тому й так мало "перебіжчиків".

А загалом місця у першій п'ятірці банків за вкладами населення розташувалися так:

При цьому перша двадцятка перших українських банків має такий вигляд:

Нагадаємо, в Україні змінюють умови зняття готівки у банкоматах. НБУ пропонує створити щось на зразок банкоматного національного роумінгу.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ