ПриватБанк, Ощадбанк, monobank здійснюватимуть продаж валюти за курсом чорного ринку

ПриватБанк, Ощадбан, monobank та інші українські банки змінюють правила продажу валюти. Тепер вони продаватимуть долари та євро без обмежень, встановлених Нацбанком, а за плаваючим ринковим курсом. Фактично – за курсом чорного ринку.

ПриватБанк, Ощадбанк, monobank здійснюватимуть продаж валюти за курсом чорного ринку - today.ua

Правила продажу валюти змінюються вже із суботи, 21 травня.

Таке рішення ухвалив Нацбанк України. Таким чином НБУ повертається до лібералізації ринку валют, тобто до встановлення плаваючого курсу, як це було до війни.

Адже з першого дня війни Нацбанк запровадив жорсткі обмеження на валютні операції. Зокрема, Нацбанк зафіксував курс долара на рівні 29,25 гривні до закінчення дії військового стану. Крім того, фактично до середини квітня продаж валюти взагалі було заборонено.

ПриватБанк, Ощадбанк, monobank здійснюватимуть продаж валюти за курсом чорного ринку З 14 квітня його дозволили, проте встановили суворе обмеження: ПриватБанк, Ощадбанк, monobank, а також інші банки були змушені продавати валюту за курсом, який не більше ніж на 10% відрізняється від фіксованого, тобто від 29,25 гривні.

Спершу так і було. Проте незабаром деякі обмінні пункти на свій страх і ризик стали піднімати ціну долара відповідно до вартості валюти на чорному ринку.

Тепер же Нацбанк вирішив вибити ґрунт з-під ніг валютних спекулянтів, які орудують на чорному ринку, адже курс долара в банківських обмінниках фактично нічим не відрізнятиметься від того, за яким збувають долари вони.

До речі, нардеп від "Голосу" Ярослав Железняк каже, що невдовзі курс долара в Україні сягне 40 гривень. Депутат вважає, що це - питання найближчого часу.

Нагадаємо, глава НБУ Кирило Шевченко кілька днів тому натякнув у своєму інтерв'ю, що фіксований курс долара можуть скасувати в Україні вже незабаром.

ДЖЕРЕЛОvgorode.ua