ПриватБанк пояснив, чому українці стали частіше стикатися із блокуванням рахунків

Автор: Марченко Любов

Клієнти ПриватБанку дедалі частіше стали скаржитися, що банк блокує їхні рахунки. Через це вони не можуть розпоряджатися своїми коштами. ПриватБанк пояснив, що блокування рахунків безпідставно не здійснюють. На це можуть бути різні причини.

ПриватБанк пояснив, чому українці стали частіше стикатися із блокуванням рахунків - today.ua

Чому можуть заблокувати клієнту рахунок, розповіла прес-служба ПриватБанку.

У фінустанові наголосили, що ПриватБанк є державним банком, і тому діє виключно у рамках правового поля. А найпоширеніша причина, через яку можуть вдатися до блокування рахунку на картці або просто банківського рахунку – можливі незаконні транзакції.

"Згідно з пунктом законодавства "Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) фінансів, отриманих незаконними методами, фінансуванню терористичних акцій та фінансуванню розповсюдження зброї масового ураження", банк як суб'єкт первинного фінансового моніторингу повинен: гарантувати виявлення фінансових транзакцій, що підлягають фінансовому аналізу, до і під час їхньої реалізації", - відповіли у ПриватБанку.

Популярні зараз

Пенсіонерам автоматично перерахують пенсії з 1 травня: які доплати отримають українці

В Україні вирішили змінити правила торгівлі цигарками, алкоголем та паливом

Учені фіксують масове просідання поверхні землі у різних регіонах планети: які країни підуть під воду

У Гідрометцентрі назвали причину брудних дощів в Україні

Тобто, за найменшої підозри на незаконність грошей, що входять і виходять, банк може заблокувати клієнту рахунок – до з'ясування обставин. ПриватБанк пояснив, чому українці стали частіше стикатися із блокуванням рахунків При цьому в ПриватБанку наголошують, що з початку війни контроль фінансових операцій став набагато жорсткішим, як того вимагають умови воєнного часу. Адже через банківські перекази можуть фінансуватися різні терористичні групи, агенти противника, не кажучи вже про "старих добрих" розповсюджувачів наркотиків.

З початку війни правоохоронцям вже вдалося виявити чимало правопорушень завдяки пильності системи фінансового моніторингу, яка блокує всі підозрілі перекази. Причому, як зауважують у Приватбанку, не завжди винуватцем є власник картки. Іноді шахраї можуть користуватися його рахунком навіть без відома власника. Вони можуть отримати доступ до рахунку через перевипущену сім-карту.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Що радять у ПриватБанку власникам заблокованої картки?

У банку радять їм чекати на офіційне повідомлення від адміністрації про причину блокування рахунку. Зазвичай воно приходить за кілька днів. Ну, а далі вже слід діяти за обставинам. Проте краще не допускати причин, через які ваш рахунок може бути заблокований.

Нагадаємо, ПриватБанк вирішив залишити своїм позичальникам пільгову кредитну ставку, яка діяла ще під час кредитних канікул. Проте банк має одну умову.