ПриватБанк, monobank та інші банки змінили умови за кредитами: що буде через невиплачені борги

Автор: Марченко Любов

ПриватБанк, monobank та багато інших українських банків, які ще недавно вважалися фінансовими цитаделями, з початком війни втратили свою міцність. За підсумками березня багато банків заявили про великі збитки, яких вони зазнали через війну та припинення виплат за кредитами. Це викликало занепокоєння у їхніх клієнтів, які переймаються збереженням своїх вкладів.

ПриватБанк, monobank та інші банки змінили умови за кредитами: що буде через невиплачені борги - today.ua

У зв'язку із введенням воєнного стану деякі банки оголосили для своїх клієнтів кредитні канікули. А трохи згодом і Нацбанк зобов'язав усі банки надати клієнтам можливість поки не платити за кредитами і не нараховувати їм жодних штрафних відсотків через платежі, що не були внесені вчасно. У результаті приблизно половина позичальників скористалася такою можливістю і перестала платити за кредитами.

Цей удар виявився для банків дуже сильним і вже з квітня вони стали повертати відсоткові ставки за кредитами. Щоправда, поки що не в повному розмірі і поки що без штрафів за несплату. Але якщо війна не закінчиться найближчим часом, то багатьом банкам дуже важко буде вистояти. Навіть такі стабільні установи як ПриватБанк і monobank за підсумками березня зазнали величезних збитків. Це, звичайно, не могло не стурбувати їхніх вкладників. ПриватБанк, monobank та інші банки змінили умови за кредитами: що буде через невиплачені борги Втім, чергового "банкопаду", як це було після 2014 року, в Україні не передбачається, переконані аналітики. Зараз вітчизняна банківська система має набагато більший запас міцності, ніж був у 2014 році, коли Росія вторглася на Донбас. Про це розповіла в інтерв'ю одному з українських видань керівник Фонду гарантування вкладів фізосіб (ФГВФО) Світлана Рекрут.

"Це не сталося просто так. Це результат роботи як пруденційного нагляду, так і самої системи. У 2014-2016 роках з ринку пішли слабкі банки, а залишилися сильні, що продовжували нарощувати свою міць", - каже Рекрут.

Популярні зараз

Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників

Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal

Деякі українки отримають $1000 на розвиток бізнесу

Українські АЗС збільшили ціни на автогаз

При цьому чиновниця визнає: кредитна дисципліна за час війни сильно впала і ще падатиме. Багато людей залишилися без роботи, і їм просто немає чим платити за кредитами. Тому банки доведеться докапіталізовувати.

"Але ще раз наголошую, що це питання наступного дня. Цим ми займатимемося після перемоги. Кредитні портфелі банків, кредитний ризик – це зараз те, що насправді порахувати неможливо", – наголосила керівниця ФГВФО.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Нацбанк, звичайно, дасть час банкам після війни для того, щоби наростити свій капітал і накопичити новий запас міцності. Ніхто рубати з плеча не буде. Тому банкрутство банків є малоймовірним.

Нагадаємо, Приватбанк відновлює кредитування для деяких українців.

Головне