Today.ua

ПриватБанк, monobank та інші продовжили кредитні канікули для своїх клієнтів, але борги зростатимуть

ПриватБанк і monobank, одними з перших серед українських банків, на початку війни оголосили для своїх клієнтів кредитні канікули. А незабаром у ситуацію втрутився Нацбанк України, зобов'язавши всі банки та інші фінансові установи запровадити кредитні канікули для своїх клієнтів на весь період дії воєнного стану. Проте, якщо протягом кредитних канікул позичальники не гаситимуть борги, то вони зростатимуть.

Чому так відбувається, роз'яснили у Нацбанку України.

На початку оголошених кредитних канікул ПриватБанк і monobank оголосили про скасування відсотків на заборгованість за кредитними картками. Іншими словами, навіть при повній неплатоспроможності клієнта, його борг не зростав ні на копійку.

Проте банки змогли протриматись на таких позиціях лише до кінця березня. Очевидно, багато хто розраховував, що війна не затягнеться на більш тривалий час, і великого удару по банківській системі це не завдасть. Проте війна затягнулася на невизначений термін, і банкіри зрозуміли, що їм доведеться обирати між філантропією та виживанням.

Тому і ПриватБанк, і monobank, а за ними й інші банки оголосили про повернення з квітня нарахування кредитної ставки на заборгованість. Щоправда, поки вона буде вдвічі меншою, ніж була до війни. ПриватБанк нараховуватиме 1,7% кредитное ставки на залишок коштів, а monobank – 1,6%. Таким чином, якщо позичальники й надалі користуватимуться кредитними канікулами і не сплачуватимуть щомісячних внесків, то їхні борги приростатимуть на ці 1,7 і 1,6%. Хоча при цьому жодних штрафних санкцій банки, як і раніше, не застосовуватимуть.

У НБУ роз'яснили, що нарахування банками відсотків на суму боргу є цілком правомірними, оскільки кредитні канікули не означають списання боргу, а лише відстрочення платежу без штрафних наслідків.

"Важливо, що нові правила не передбачають скасування відсотків за користування кредитними коштами. Таке нарахування є правомірним з боку кредитора. Кредитні канікули – це відстрочка сплати боргу, а не його прощення", - роз'яснили в НБУ.

Нагадаємо, ПриватБанк оголосив про закриття з 1 травня програми "Бонус+". При цьому всі гроші, що залишилися на рахунках клієнтів до цієї дати, банк перекаже на підтримку української армії.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ