ПриватБанк, monobank та інші оприлюднили відсотки за депозитами: де можна більше заробити на вкладі

Автор: Марченко Любов

Війна в Україні завдала сильного удару фінансовій системі країни. Завдяки вчасно вжитим заходам банки вистояли, однак їм доводиться коригувати відсоткові ставки за кредитами і депозитами. Зокрема, у квітні банки майже на 6% підняли кредитні ставки. Водночас, відсотки за депозитами знижуються. Стало відомо, як змінили ставки за депозитами ПриватБанк, monobank і деякі інші. За цими даними вкладники можуть зробити висновок, де зараз вигідніше зберігати свої заощадження.

ПриватБанк, monobank та інші оприлюднили відсотки за депозитами: де можна більше заробити на вкладі - today.ua

Залежно від умов зберігання грошей термінові депозити клієнтів поділяють на два види: розривні та нерозривні.

У розривних депозитах вкладник може забрати свої гроші до закінчення терміну зберігання вкладу. Звісно, при цьому він втратить нараховані відсотки.

У нерозривних депозитах банк достроково гроші не віддасть за жодних умов.

Популярні зараз

Обурені діями уряду словаки зібрали гроші на снаряди для ЗСУ

Київстар, Vodafone та lifecell подбали про дешеві тарифи для своїх абонентів: який обсяг послуг можна за ними отримати

Робота половини українських банків може зупинитися: у НБУ назвали причину

У Білому домі повідомили, коли розпочнеться постачання зброї в Україну

Українські банки пропонують своїм клієнтам різні відсотки за депозитами. При цьому треба розуміти, що всі ці відсотки - не вищі за рівень інфляції. Тому, зберігаючи гроші на депозиті, реально примножити свої заощадження не вдасться. А ось зберегти їх із мінімальними втратами цілком можливо.

Отже, які умови за депозитами пропонують українські банки?

ПриватБанк

Найвигідніша умова для вкладників державного Приватбанку – нерозривний депозит у гривнях терміном на 10-12 місяців. За нього пропонують 6% річних.

Однак, якщо на той самий термін покласти гроші на розривний депозит, то річний прибуток вже становитиме лише 4,5%. За депозитом, який вкладають на строк 6-9 місяців, банк обіцяє лише 5,5%, а за тримісячним – 4,5%. ПриватБанк, monobank та інші оприлюднили відсотки за депозитами: де можна більше заробити на вкладі Monobank

Monobank знизив процентні ставки депозитів на початку війни. Якщо ще у січні-лютому можна було покласти гроші на зберігання на 15-18 місяців під 11,5-12% річних, то з початку війни monobank береться зберігати ваші гроші протягом 18-24 місяців із максимальною ставкою 6% річних. А приріст за тримісячним вкладом тут становитиме лише 3,5% річних.

Укргазбанк

Ще один державний банк, "Укргазбанк", пропонує своїм клієнтам більш вигідні умови за нерозривними депозитами, ніж Приват і monobank.

Залежно від терміну нерозривного вкладу, річні відсотки будуть такими:

  • від 6 до 12 місяців - 6,25%;
  • від 12 до 18 місяців - 6,75%
  • від 18 до 24 місяців - 7,25%.

Ну і, природно, для розривних депозитів ці ставки будуть значно нижчими.

Sportbank

Мобільний Sportbank банк, який функціонує під юрисдикцією Таскомбанку, обіцяє вищі річні відсотки за депозитами:

  • 1 місяць - 8% річних;
  • 3 місяці - 9% річних;
  • 6 місяців - 9,5% річних;
  • 9 та 12 місяців - 10% річних.

Акордбанк

Акордбанк оперативно відреагував на події, пов'язані з війною, і "накреативив" новий депозит із культовою назвою "Російський Військовий Корабель, Іди Нах@й".

За цим депозитом клієнтам пропонують такі ставки:

  • 3 місяці - 8,5% річних;
  • 6 місяців - 9% річних;
  • 12 місяців - 9,5% річних.

При цьому всім вкладникам слід пам'ятати, що з усіх процентних ставок за депозитами утримують прибутковий податок у розмірі 18% та військовий збір 1,5%. Тому виходить, що реальний дохід із будь-якого депозиту буде майже на 20% меншим.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

А загалом, як можна помітити, у менш популярні банки - більш вигідні пропозиції щодо депозитів. Очевидно, вони змушені ризикувати, щоби залишитися на плаву. Тому вкладникам доведеться обирати між вищими доходами і надійністю.

Втім, якщо банк, не дай Боже, прогорить у воєнний час, то клієнтам немає чого побоюватися. Згідно з нещодавно прийнятим законом, під час дії воєнного стану клієнтам збанкрутілих банків повертають за рахунок коштів ФГВФО (Фонду гарантування вкладів фізичних осіб) 100% їхніх вкладів, а не лише по 200 тисяч гривень, як це було до війни.