ПриватБанк, monobank та інші готують штрафи для клієнтів: кредитні канікули закінчуються

Кредитні канікули, оголошені багатьма українськими банками невдовзі після введення воєнного стану в країні, добігають кінця. ПриватБанк, monobank та інші банки вже оголосили про їхнє скасування з 1 червня. А це означає, що з цієї дати клієнти будуть змушені вчасно та в повному обсязі розраховуватися за кредитними боргами. Інакше боржників чекають штрафи. Причому розміри штрафних санкцій можуть дуже болючі: у деяких випадках – понад 30% річних.

ПриватБанк, monobank та інші готують штрафи для клієнтів: кредитні канікули закінчуються - today.ua

Щоправда, незважаючи на оголошене банками закінчення кредитних канікул, банкіри поки воліють не лякати своїх позичальників подробицями, від яких холоне кров. Наприклад, прес-секретар ПриватБанку Олег Серга каже, що остаточного рішення щодо боржників ще не ухвалено. Мовляв, керівництво банку намагається виробити до них диференційований підхід.

При цьому експерти припускають, що може бути застосований різний підхід до тих позичальників, які мешкають на окупованих територіях та в зоні бойових дій, і тих, хто перебуває у вільній частині України. Можливо, першим Приватбанк, monobank та інші банки дозволяти реструктуризувати борги і виплачувати їх потроху. ПриватБанк, monobank та інші готують штрафи для клієнтів: кредитні канікули закінчуються Однак і в неокупованій частині країни не панує фінансове благоденство. Багатьом українцям скоротили зарплати, багатьох відправили в неоплачувані відпустки, а дехто й взагалі залишився без роботи. Тому повертати кредити їм також немає звідки.

Клієнтам доведеться йти до банкірів на уклін

Єдиний вихід для банкірів і боржників – пошук компромісу. Не виключено, що він буде таким: боржників із "великої землі" змусять платити вже з 1 червня, а для тих, хто проживає на окупованій території та в зоні бойових дій, кредитні канікули будуть продовжені.

Таку думку висловив член Асоціації українських банків Андрій Дубас. При цьому йому опонує фінаналітик Василь Невмержицький. Він вважає, що і ПриватБанк, і monobank, і багато інших українських банків перебільшують свої фінансові втрати через кредитні канікули. Невмержицький переконаний, що їм вистачить накопиченого фінансового "жирку" для того, щоби майже безболісно продовжити своїм клієнтам кредитні канікули ще не якийсь час.

Проте, чи захочуть банки йти на компроміси із позичальниками, невідомо. А в світлі того, що НБУ не виявляє твердості позицій у питаннях, пов'язаних із кредитними канікулами, боржникам все-таки краще домовлятися з банкірами в індивідуальному порядку. Інакше - драконівських штрафів не уникнути. Але при цьому, очевидно, їм доведеться надати незаперечні докази того, що вони на цей час неплатоспроможні.

Нагадаємо, Приватбанк почав повертати вклади деяким своїм клієнтам.

ДЖЕРЕЛОprostomob.com