У першому півріччі поточного року ПриватБанк скоротив 110 своїх відділень по всій Україні. Однак це ще не кінець втрат найбільшого банку країни. У найближчій перспективі - скорочення ще понад 300 відділень і звільнення понад 6000 співробітників.
Така - оновлена стратегія державного ПриватБанку, який Кабмін має намір найближчими роками продати у приватні руки. А приватному власнику, природно, не потрібен баласт у вигляді безлічі відділень і "зайвого" персоналу. Тим більше, що процес діджіталізаціі, який зараз повсюдно впроваджується, з успіхом замінює і те, і інше.
Таким чином, вже до 2024 року ПриватБанк має налічувати не бвільше 1250 відділень і не більше 15 500 співробітників замість теперішніх 1574 відділень і 21 600 персоналу.
Однак скорочення витрат на утримання відділень і персоналу - не єдиний пункт стратегії перетворень ПриватБанку. Ця стратегія передбачає поділ банку на "хороший" і "поганий", щоби потім вигідно продати "хороший".
"Цільова модель" хорошого банку зі штатом близько 15000 співробітників і 1250 відділеннями: цільової розмір операційних витрат - 8,3 млрд грн у порівнянні з 11,4 грн на сьогоднішній день", - йдеться в стратегії ПриватБанку.
В "Огляді банківського сектора", оприлюдненому Нацбанком України, зазначається, що в першому півріччі 2021 року державні ПриватБанк і Ощадбанк активно скорочували свої відділення. Зокрема, Приват скоротив 110 відділень, а Ощадбанк 54. Загалом за півроку було скорочено 1100 банківських працівників. І той, і інший банки готують під приватизацію.
Причому, найбільше скорочували свій персонал іноземні і державні банки. Натомість вітчизняні банки, навпаки, збільшили чисельність штатних співробітників на 1700 осіб.
Нагадаємо, "хороший" ПриватБанк також планують звільнити від судових позовів, які навколо нього тривають, і зробити його рентабельним більш ніж на 40%.