Today.ua

Примусове стягнення боргів за комуналку Рада поки не скасувала: майно можуть відібрати

Незважаючи на війну, в Україні, як і раніше, залишається в силі примусове стягнення боргів за комуналку. Поправка до закону, яка могла би заборонити під час війни примусове виконання подібних судових рішень, так досі й не прийнята.

Що гальмує таку потрібну поправку, розповіло видання sud.ua.

Закон про заборону примусового стягнення боргів за комуналку у воєнний час українцям обіцяють чи не з початку повномасштабної війни, розв'язаної РФ. За цей час Верховна Рада значно просунулась у цьому питанні, проте досі його так і не вирішила.

Так нещодавно, 13 липня, Комітет Верховної Ради з питань правової політики схвалив законопроект №7531, яким, зокрема, передбачено поправку до Закону України "Про виконавче провадження", що забороняє примусове стягнення з громадян боргів за комуналку під час дії воєнного стану. Здавалося б, жодних перешкод для ухвалення цього законопроекту немає, а отже, проблему буде вирішено. Однак не все так просто. Виявляється, у цьому ж законопроекті записано, що він набирає чинності лише після того, як набуде чинності інший законопроект – №7317, яким вносяться зміни до діяльності приватних виконавців та процесу примусового виконання судових рішень у період воєнного стану.

Цей законопроект був проголосований Верховною Радою ще 12 травня цього року. Однак він був ветований президентом. Глава держави мав претензії до іншого пункту цього закону, однак вето накладається на весь закон.

Верховна Рада вже врахувала зауваження гаранта, і законопроект знову направлений на розгляд Верховної Ради. Проте парламент поки що не розглядав його у новій редакції.

Таким чином, поки обидва ці законопроекти не будуть прийняті і не набудуть законної сили, примусове стягнення боргів за комуналку ніхто скасувати не може. Отже, судові виконавці можуть описати майно боржника, включаючи і його квартиру, у будь-який момент.

Нагадаємо, деяких українців може бути звільнено від одного комунального платежу. Йдеться про плату за розподіл газу. Щоправда, при цьому потрібно довести, що вони зараз технічно не можуть користуватися газом.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ