Примусова евакуація жителів Києва: що відомо на цей час

У Київській мерії розглядають план евакуації жителів столиці. Причому це може бути примусова евакуація, на яку не потрібна згода громадян.

Примусова евакуація жителів Києва: що відомо на цей час - today.ua

Про це розповів директор Департаменту муніципальної безпеки Київської міськадміністрації Роман Ткачук.

За словами чиновника, поки що рішення щодо евакуації киян не приймалося. Проте влада розглядає такий варіант, причому така потреба може виникнути будь-якої миті. Найбільше ризикують ті містяни, чиї будинки знаходяться поряд з об'єктами критичної інфраструктури.

"Люди, які живуть біля об'єктів критичної інфраструктури, завжди повинні усвідомлювати, що по цих об'єктах може бути завдано удару. Тому кожен самостійно вирішує, чи потрібно повертатися в місто і жити поряд з цими об'єктами", - заявив Ткачук.

Примусова евакуація жителів Києва: що відомо на цей час

Тому в кожному районі столиці створені та пройшли підготовку евакуаційні комісії, що готові будь-якої хвилини приступити до евакуації людей. Причому, в деяких випадках це може бути не добровільна, а примусова евакуація жителів Києва.

"Зараз ми за потреби починаємо тренування цих евакуаційних комісій і чудово розуміємо, як проводитимемо евакуацію того чи іншого району чи всього міста. Ми розглядаємо варіанти до примусової евакуації, система має бути готова до цього", - зазначив чиновник.

Нагадаємо, влада розпочала евакуацію на зиму жителів регіонів, в яких тривають активні бойові дії. Там пошкоджено всю критичну інфраструктуру. Через це подача газу та води взимку буде неможливою. Крім того, ніхто також не може гарантувати, що електрика у будинках буде постійно. У таких умовах зимувати в квартирах, що не опалюються, без єдиного джерела енергії і без води буде не тільки складно, але і в багатьох випадках небезпечно для життя. Через це влада оголосила загальну евакуацію з цих регіонів на захід і в центр країни.

ДЖЕРЕЛОglavcom.ua