Субсидію отримати стане складніше: Кабмін посилив вимоги

Субсидія в Україні стає все менш доступною. Уряд посилює підходи до її призначенням. Так, у новому проекті постанови, затвердженому Кабміном, посилюються вимоги до надання допомоги на оплату комунальних послуг. Тепер субсидія буде призначатися з урахуванням доходів від депозитів, дивідендів та інших видів надходжень, які раніше не враховувалися. Про це йдеться в повідомлення на сайті Мінфіну.

Субсидію отримати стане складніше: Кабмін посилив вимоги - today.ua

Що передбачає проект нової постанови

  • Планують переглянути підхід до врахування майнового стану громадян, які претендують на субсидії. Тепер при призначенні допомоги на оплату житлово-комунальних послуг будуть вести облік доходів, які вони отримали від депозитів, цінних паперів, а також інших вкладів.
  • Крім того, проект постанови передбачає більш жорсткий облік одноразових дорогих покупок, покупки іноземної валюти або банківських дорогоцінних металів. Будуть також враховуватися поїздки за кордон та інші факти, які можуть свідчити про наявність більш високого рівня добробуту, ніж декларує претендент на субсидію.

Субсидію отримати стане складніше: Кабмін посилив вимоги

  • Цим проектом постанови також планують скасувати діяльність і повноваження комісій, що діють на місцях, які можуть приймати рішення щодо призначення субсидій в індивідуальному порядку - у тих випадках, коли субсидія призначається всупереч матеріальним становищем членів домогосподарства, але під впливом якихось інших чинників.

Чи означає це, що разом із комісіями буде скасована і сама можливість отримати субсидію завдяки їхньому рішенню, невідомо.

Але очевидно, що такі заходи ведуть до подальшого згортання процесу призначення субсидії. Її й нині отримують далеко не всі, хто її потребує. А в подальшому чисельність субсідіантов, як і розмір субсидії, ще скоротиться.

Тут напрошуються два висновки: або наш уряд так активно готується до нових переговорів з МВФ, скорочуючи на вимогу останнього дефіцит бюджету, чи справи с бюджетом настільки кепські, що доводиться максимально урізати витрати.

Нагадаємо, Україна може несподівано отримати в цьому році від МВФ 2,7 мільярда доларів. Але, якщо навіть так трапиться, їх потрібно буде віддати в рахунок сплати боргів.

ДЖЕРЕЛОmof.gov.ua
Меган Маркл на 8-му місяці вагітності вийшла у світ в яскраво-червоній сукні
Дружина принца Гаррі Меган Маркл в червні народить дівчинку. На цю подію чекає вся королівська родина. Днями 39-річна дружина принца Гаррі записала ва...
Шашлик та алкоголь: фахівці розвіяли популярні міфи щодо поєднання популярної страви з міцними напоями
Шашлик та алкоголь більшістю українців (і не тільки українців) сприймаються, як близнюки-брати. При цьому є традиційний перелік алкогольних напоїв, як...
Нова партнерка Олега Винника розповіла про їх перше знайомство
Олег Винник і переможниця “Х-Фактор“ Еліна Іващенко записали спільний хіт “Діаманти“, після чого про їх дует почало ходити багато чуток. Починаюча мол...
У “Нафтогазі“ розповіли українцям про повернення місячних тарифів
Клієнти “Нафтогазу“ цікавляться, чи зможуть вони коли-небудь повернутися на місячні тарифи на газ, які були вигідніше нових річних. “Місячний“ тариф з...
Каре з ефектом мокрого волосся: наймодніша зачіска на літо 2021
Моделі під час показів літніх колекцій знаменитих модних дизайнерів світу виходили на подіум із зачіскою каре з ефектом мокрого волосся. Ця зачіска ст...