Субсидія призначається домогосподарствам, якщо вони відповідають критеріям, необхідним її призначення. Зокрема, якщо плата за комуналку перевищує 15% сукупного місячного доходу членів домогосподарства.
При цьому, звісно, враховуються й інші фактори, проте саме цей є основним. Принаймні якщо плата за комуналку не перевищує 15% від сукупного доходу членів сім'ї, то розраховувати на субсидію їм не варто. Хіба що – у виняткових випадках.
Про це розповів в ефірі одного із телеканалів заступник міністра соціальної політики Віталій Музиченко.
"Якщо домогосподарство витрачає понад 15% свого сукупного доходу на оплату комунальних послуг, це вже є підставою для того, щоб воно звернулося за оформленням субсидії", - повідомив чиновник.
"Це дає змогу людині хоча б визначитися – чи належить їй субсидія чи ні", - пояснив заступник міністра.
Він також нагадав, що може бути перешкодою на шляху отримання субсидії. Такими, зокрема, є: здійснення покупок на суму понад 50 тисяч гривень, обмін валюти на велику суму, наявність автомобіля "молодшого" за 5 років, наявність двох і більше жител у містах, а також наявність банківського депозиту на суму понад 100 тисяч гривень.
Слід також пам'ятати, що субсидію призначають лише у межах соціальних нормативів споживання енергоресурсів. Все, що їх перевищує, має оплачуватись за повною ціною.
Нагадаємо, українцям розповіли, як не позбутися субсидії, якщо площа їхнього житла перевищує соціальні норми.