Today.ua

Виробники фальсифікованого вершкового масла звільнені від сплати штрафів: суди стали на їхній бік

Трьом українським підприємствам, спійманим на підміні натурального вершкового масла фальсифікатом, вдалося уникнути покарання. Після звернення в суди Феміда скасувала призначені їм штрафи, а Антимонопольний комітет не став наполягати на перегляді судових рішень.

Як стало відомо, трьом українським підприємствам вдалося уникнути багатомільйонних штрафів за недостовірне маркування своєї продукції і випуск під виглядом натурального вершкового масла фальсифікату із рослинних жирів.

Зокрема, за виробництво фальсифікованого вершкового масла Антимонопольний комітет України (АМКУ) наклав штраф на Гайсинський, Богодухівський і Деражнянський молокозаводи. Вони мали сплатити, відповідно, по 3,9 млн, 20 млн і 9,5 млн гривень штрафу.

Однак усі три молокозаводи оскаржили розпорядження АМКУ в судах. І суди, розглянувши їхні протести, визнали аргументи виробників більш переконливими і не каратимуть їх. Зокрема, Гайсинський молокозавод сам провів повторну експертизу масла, яке було визнано фальсифікатом, і не на знайшов там ніяких відхилень від ГОСТу. (Ну, а на "ні", як відомо, і суду немає, - авт.).

Крім того, адміністрація Гайсинського підприємства взагалі заявила протест проти самого факту перевірки продукції підприємства у 2020 році. Мовляв, у 2018 таку перевірку вже проводили, а в 2020 незаконно вирішили зробити повторну експертизу. Причому нікого на заводі не попередили. Та й сам аналіз робився без присутності представника молокозаводу.

Отже, АМКУ не став далі відстоювати свою позицію в суді.

Богодухівський завод уникнув штрафу завдяки тому, що АМКУ не зміг довести, що під маркою цього підприємства не випускав фальсифікат хтось інший. І це після того, як 20 (!) експертиз Богодухівського масла підтвердили, що це фальсифікат. Однак виробникам вдалося посіяти зерно сумніву в світлі голови суддів: а раптом дійсно від імені підприємства орудують недоброзичливці? Таким чином, 20-мільйонний штраф був скасований.

У суду були підстави, щоб засумніватись у висновках експертиз, тому що вони не містили ні номерів партій, ні номерів пломб зразків, які піддавалися дослідженню.

Ну, а Деражнянському молокозаводу вдалося уникнути 9,5 млн гривень штрафу завдяки тому, що АМКУ не став проводити повторну експертизу масла, яке раніше було визнано фальсифікованим.

У всіх трьох випадках АМКУ відмовився від подальших претензій по штрафах. Ось і гадай після цього: чи то фахівці АМКУ виявилися настільки некомпетентними, чи то не сильно хотілося Антимонопольному карати виробників фальсифікованого вершкового масла?

Нагадаємо, в Україні незабаром подорожчає і стане дефіцитом натуральне вершкове масло. Ринок наситять дешевим спредом.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ