Тарифи на інтернет в Україні виростуть у кілька разів

Автор: Марченко Любов

В Україні хочуть змусити провайдерів гарантувати клієнтам швидкість інтернету. Таку ідею, що виникла в урядових колах, хочуть закріпити законодавчо. Якщо такий закон буде прийнятий, то провайдера зможуть карати за порушення умов договору. Але при цьому й тарифи на послуги інтернет-провайдерів виростуть у кілька разів.

Тарифи на інтернет в Україні виростуть у кілька разів - today.ua

"Ідея полягає в тому, щоб оператор / провайдер вказував в договорі з клієнтом діапазон гарантованих швидкостей доступу до мережі, яку купує клієнт", - пояснив нардеп Олександр Федієнко, який є заступником голови цифрового комітету Ради.

При цьому у законопроекту, що готується, вже знайшлося чимало критиків. Вони справедливо зауважують, що швидкість інтернету - це взагалі "ні про що". Крім швидкості доступу до самої всесвітньої павутини, є ще можливості серверів тих платформ, до яких підключається користувач. У різні моменти швидкість доступу до цих серверів буде різною, і все це, звичайно, буде впливати на загальну швидкість доступу до потрібної інформації.

"Дуже важливо зрозуміти, що термін "вимірювання швидкості в мережі інтернет" сам по собі непрофесійний. Тому що ідеологія інтернету давно зруйнована цифровими платформами, доступ до яких користувач має завдяки мережі. А це вже питання вимірювання якості не до мережі, а до платформи" , - говорить екс-глава Інтернет-асоціації України (ІнАУ) Олександр Федієнко.

Популярні зараз

У Мережі показали інтер'єр концепту позашляховика Kraz Chumak

Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників

Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal

Деякі українки отримають $1000 на розвиток бізнесу

Тарифи на інтернет в Україні виростуть у кілька разів Тобто, провайдери ніяк не можуть впливати на швидкість доступу, наприклад, до того ж YouTube або Netflix.

"Інтернет - це середовище з апріорі негарантованою доставкою інформації", - переконана голова ради Асоціації "Телекомунікаційна палата України" (ТПУ) Тетяна Попова.

Отже, зона відповідальності провайдера - це тільки та швидкість інтернету, яку він може забезпечити користувачеві у межах своєї мережі. А що стосується доступу до інших платформ, то він не може нести відповідальність за те, наскільки толерантно вони будуть відгукуватися на запити користувача. Швидкість доступу до них може залежати і від часу доби, і від маси інших факторів.

Причому, якщо укладати так званий договір SLA (Service Level Agreement) із зазначенням рівня послуг, то і тариф за таким договором вже буде, умовно кажучи, не 100 гривень на місяць, а близько 2000 гривень.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

При цьому в Інтернет-асоціації України вважають, що в такій жорсткій вимозі до швидкості інтернету взагалі немає сенсу, адже в середовищі українських провайдерів зараз і так встановилася жорстка конкуренція, яка буде змушувати їх удосконалювати свої послуги, в тому числі і швидкість інтернету.

Нагадаємо, компанія Київстар запустила швидкісний інтернет по всій Україні. Провайдер поліпшив якість інтернету у більш ніж 400 населених пунктах країни.

Головне