Відому мережу супермаркетів викрили у продажу прострочених продуктів харчування

Прострочені продукти, цвіль на ягодах і морозиво, що втратило форму - все це було виявлено перевіряльниками в одному з великих столичних супермаркетів. Супермаркет мережі "Ашан" вразив експертів розмаїттям прострочених продуктів.

Відому мережу супермаркетів викрили у продажу прострочених продуктів харчування - today.ua

Результатами перевірки цього закладу поділився в Мережі виконавчий директор Союзу споживачів України Максим Несміянов.

Що виявили в супермаркеті

У магазині жваво продавали ікру, термін зберігання якої вийшов ще 7 травня нинішнього року. Ікра була виготовлена 7 грудня 2020 року, і на баночці був зазначений п'ятимісячний термін зберігання - до 7 травня. Однак перевірку здійснювали 5 вересня, і на ту дату ікра не була знята з торгівлі. Продавці пропонували її з 11-відсотковою знижкою.

Також зі знижкою, ще більш солідною - 42%, продавали прострочену рибу. Правда, її термін реалізації скінчився лише за день до перевірки.

Відому мережу супермаркетів викрили у продажу прострочених продуктів харчування Давно "зістарились" і цукерки, термін яких вийшов ще в травні. Однак їх також не зняли з продажу. Перевіряльники також виявили в супермаркеті прострочену халву, яку намагалися продати упереміш із придатною.

Відому мережу супермаркетів викрили у продажу прострочених продуктів харчування Цікава ситуація вийшла зі свіжою малиною. На ягодах встигла вирости цвіль, хоча у них-то якраз, згідно з маркуванням, термін придатності ще не вийшов.

Відому мережу супермаркетів викрили у продажу прострочених продуктів харчуванняНе вийшов термін придатності і у морозива. Але схоже, що за час його недовгого "життя" в магазині, цей продукт не раз піддавався розморожуванню і втратив через це форму. Ось таке аморфне морозиво, що абсолютно втратило товарний вигляд, також залишалося у продажу.

Відому мережу супермаркетів викрили у продажу прострочених продуктів харчування

"Відповідно до закону "Про захист прав споживачів", у таких випадках можна повернутися в магазин, повернути зіпсовану продукцію і забрати свої гроші назад", - роз'яснив Максим Несміянов.

При цьому у м'ясному відділі, на подив, перевірка не виявила ніяких порушень. М'ясо продавали тільки свіже. І навіть готова продукція, за годину до закінчення свого терміну придатності була прибрана з прилавка.

Кількох продавців із супермаркету ознайомили з результатами перевірки, і вони вилучили з продажу прострочені товари.

Нагадаємо, готові продукти з кулінарії можуть стати джерелом сильного отруєння. Тому потрібно дуже ретельно перевіряти, чи не вийшов у них термін придатності. А крім того, експерти рекомендують купувати такі продукти лише в тих точках, в яких ви особисто впевнені.

ДЖЕРЕЛОobozrevatel