Today.ua

Прорив людства у світ безлімітної енергії: учені вперше здійснили реакцію керованого термоядерного синтезу

Видобуток викопних джерел енергії незабаром може стати незатребуваним. У людства з'явиться нове джерело практично безлімітної енергії, якою можна буде задовольнити "енергетичний голод" в усіх куточках світу. Це стане можливим завдяки використанню реакції ядерного синтезу. Досі керований термоядерний синтез був недосяжною мрією фізиків. Однак американським ученим вдалося здійснити цю реакцію у своїй лабораторії, досягнувши позитивного ефекту.

Людство вже навчилося використовувати некерований ядерний синтез у бомбах великої руйнівної сили. Однак приборкати реакцію термоядерного синтезу, зробивши її керованою, вдалося вперше. Прорив здійснили американські вчені із Ліверморської національної лабораторії Лоуренса в Каліфорнії, повідомляє CNN.

Це відкриває перед людством воістину небачені обрії. Адже, отримавши джерело чистої та практично невичерпної енергії, люди зможуть вирішити багато побутових проблем, а також сконцентрувати зусилля на вирішенні глобальних проблем, які раніше відсувалися на невизначений час.

При реакції ядерного синтезу легкі атоми на величезній швидкості стикаються між собою, внаслідок чого відбувається реакція злиття двох або більше атомних ядер в одне важче ядро. У результаті вивільняється величезна енергія, яку можна використовувати для отримання електричної енергії. Подібні реакції відбуваються на Сонці і в надрах інших зірок.

Сьогодні людство використовує на атомних станціях для отримання енергії реакцію, обернену до ядерного синтезу – ядерний розпад. Однак при розпаді виходять радіоактивні елементи, які становлять небезпеку для усього живого. А ядерний синтез – це чиста та нескінченна енергія.

Звичайно, результат, досягнутий американцями, ще далекий від використання термоядерного синтезу в комерційних масштабах. Поки що ученим вдалося досягти позитивного результату лише в лабораторних дослідах. Однак масштабування цього відкриття – це лише питання часу. Отже, людство вже стоїть на порозі великого прориву.

При цьому, звичайно, не виключено, що науковий світ має пережити серйозну сутичку із глобальним бізнесом, який отримує величезні прибутки на видобутку вуглеводнів. Адже, по суті, цей промисел може стати непотрібним. Проте наукові відкриття однаково рано чи пізно пробивають собі шлях.

Нагадаємо, Україна досі переживає наслідки вибуху на атомній станції у Чорнобилі. Незважаючи на саркофаг, споруджений над зруйнованим атомним реактором, у надрах реактора досі триває реакція розпаду. І вчені припускають, що енергія, що накопичилася там, може призвести до нового вибуху.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ