Субсидія в Україні стає надбанням небагатьох громадян. З кожним роком вимоги до субсідіантів посилюються. А цьогоріч усі будуть оформляти субсидію заново, і щоб її отримати, потрібно буде пройти крізь дуже дрібне сито відбору.
Хто ризикує залишитися без субсидії
Крім тих ознак матеріального благополуччя, через які українцям раніше відмовляли в субсидіях, в цьому році додалися ще й нові. Зокрема, перешкодою для отримання держдопомоги можуть стати банківські депозити, наявність двох автомобілів в сім'ї або ж двох квартир, які мають члени одного домогосподарства.
Якщо раніше за наявності двох квартир, субсидію давали лише на одну з них, то тепер можуть не дати її взагалі. Те ж саме стосується автомобіля. Раніше перешкодою для отримання субсидії був "молодий" автомобіль, якому не більше 5 років із дня випуску. Тепер же, якщо в сім'ї є дві будь-які машини, то про держдопомогу на оплату комунальних послуг їй мріяти не варто.
Раніше деяким українцям вдавалося приховати свій реальний майновий стан від держави. Однак тепер усіх претендентів на субсидію перевірять два міністерства - Мінсоцполітики та Мінфін. Те, що не помітить одне міністерство, не вислизне від уваги іншого.
Зокрема, грошові перекази з-за кордону Мінфін обов'язково зафіксує. Тому, якщо комусь і вдасться обдурити владу, то зовсім ненадовго.
Не дадуть допомогу і в тому випадку, якщо у когось із членів домогосподарства є в банку депозит на суму від 50 тисяч гривень. Не належить субсидія також і власникам цінних паперів.
Раніше Мінсоцполітики не мало доступу до такої бази даних. Тепер же, коли до перевірки підключився Мінфін, ймовірність отримати субсидію стала ще нижчою.
Незважаючи на перевірку, траплялися факти, коли одержувачами субсидії ставали аж ніяк не бідні люди.
"Є факти зловживання з наданням субсидій. Наприклад, є випадки, що близько 830 осіб за минулий рік купили валюти на 139 млн гривень. При цьому вони є одержувачами субсидій", - говорить заступник міністра фінансів Роман Єрмоличев.
Загалом, усі, хто претендує надалі на виплату субсидії, повинні будуть з 1 травня заново подати заяву та всі необхідні документи: декларації про доходи і витрати сім'ї. Їх потрібно буде подати поштою або онлайн.
Нагадаємо, уряд сподівається, що 10-20% претендентів на субсидію відсіється ще на етапі подачі заяв.