Підприємствам підняли тарифи на електроенергію: що буде з цінами на товари та послуги

Тариф на електроенергію для підприємств у березні виріс з 2,8 гривні за кВт-годину до 3,8, а в квітні вартість електрики для юросіб піднялася до 4 гривень за кіловат-годину. Таким чином, тариф на електроенергію для підприємств за два місяці зріс на 43%. Природно, це позначиться на вартості їхнього продукту. Отже нам, споживачам, доведеться більше платити за їжу, інтернет, транспорт і все інше, що вони виробляють.

Підприємствам підняли тарифи на електроенергію: що буде з цінами на товари та послуги - today.ua

Як зміняться ціни для покупців

Вартість проїзду у громадському транспорті

Експерти вважають, що на послуги приватних перевізників новий тариф на електроенергію для підприємств великого впливу не матиме. Вони не здійснюють перевезень електротранспортом, а тому складова електроенергії в собівартості їхнього продукту невелика. Тому вартість їхніх перевезень до електроенергії фактично не прив'язана.

А ось для комунального транспорту, здебільшого представленого тролейбусами, трамваями і метро, ціновий удар, звісно, буде дуже відчутним.

"Зростання ціни електроенергію буде в першу чергу відображатися на витратах метрополітенів та підприємств, які займаються тролейбусними і трамвайними перевезеннями. Всі вони працюють за регульованим містом тарифом і відповідно отримують дотації з місцевих бюджетів", - вважає заступник міністра фінансів Олександр Кава.

Але, як вважає чиновник, місцева влада не піде на те, аби ще піднімати вартість проїзду у міському транспорті. Людей, які щодня змушені добиратися на роботу "на перекладних", транспортні витрати і так вже заганяють у глухий кут. Тому влада просто буде підвищувати субвенції для транспортних підприємств із бюджету, щоби компенсувати збільшені витрати на електрику. Тому новий тариф на електроенергію для підприємств, скоріш за все, не вплине на ціну квитків на міський транспорт. Підприємствам підняли тарифи на електроенергію: що буде з цінами на товари та послуги

Вартість харчових продуктів

Економіст Олександр Охріменко вважає, що підвищення тарифу на електроенергію, звичайно, підвищить витрати виробників харчових продуктів. Зазвичай це виробництво дуже енергоємне. І, швидше за все, це відіб'ється на вартості продуктів. Але навряд чи вони ризикнуть сильно задирати ціни на свій товар.

По-перше, їх стримують меморандуми, підписані між ними і владою, щодо стримування цін на продукти. По-друге, і це навіть важливіше за домовленості з владою, вони бояться втратити своїх споживачів.

Тому, швидше за все, подальше зростання тарифу на електроенергію підштовхне їх до пошуків шляхів зниження енергоємності виробництва. Багато хто з них вже активно цим займаються, розуміючи, що підвищення цін на енергоресурси - процес незворотний.

"Підвищення тарифів підштовхує виробників на енергоефективне виробництво. Якщо взяти європейський досвід, то в цих країнах електроенергія набагато дорожче, а ціни по багатьох позиціях нижчі. Низький тариф не стимулює економії. Ми ж тільки намагаємося створити ринок електронергії, щоби бізнес працював за європейськими правилами ", - говорить Охріменко.

Ціни на інтернет та інші послуги

Глава компанії NetAssist Максим Тульєв переконаний, що підвищення вартості електроенергії не відобразиться на ціні інтернету. Можливо, провайдери були би не проти під цим приводом підняти ціни на свій продукт, проте вони бояться розгубити своїх клієнтів, а тому не стануть цього робити.

"Частка електроенергії може підняти собівартість інтернету максимум на 0,5%. І це з урахуванням того, скільки споживають сервери. Але основні витрати провайдера припадають на людей: службу підтримки, монтажників ... Це - основна собівартість. У провайдерів є якісь планові підвищення , без яких не вижити. Але не в зв'язку із електроенергією ", - говорить Тульева.

Тому виробники товарів і послуг будуть стримувати підвищення цін на свій продукт стільки, скільки зможуть це робити. Правда, тут виникає інше питання: чи всі зможуть довго протистояти новим тарифам на електроенергію, на газ, на тепло і на інші життєво важливі ресурси? І чи не станеться так, що багато хто з них просто тихо "зійде з дистанції", підвищивши відсоток монополізації ринку, поповнивши ряди безробітних і знизивши податкові надходження до бюджету?

Нагадаємо, уряд буде змушений підвищити тариф на електроенергію і для побутових споживачів. Гасити величезні борги перед "зеленої енергетикою" більше нічим.

ДЖЕРЕЛОubr.ua
Юрій Горбунов вперше публічно відреагував на вагітність Осадчої
Катя Осадча та Юрій Горбунов вже дуже багато років разом. Спочатку парочка приховувала свої відносини, потім приховувала першу вагітність ведучої, а п...
Саакашвілі придбав маєток під Києвом за мільйон гривень: фото
Екс-президент Грузії і колишній глава Одеської ОДА Міхеїл Саакашвілі придбав собі маєток під Києвом вартістю 1 млн гривень. Будинок розташований в сел...
Модні кольори в літньому манікюрі 2021: головним трендом став “коров'ячий“ принт
Новий тренд манікюру “коров'ячий“ принт підійде всім без винятку. Його можна поєднувати з будь-яким фоном і формою нігтів. Моднt забарвлення буде вигл...
Адель втратила батька, з яким не спілкувалася більше 10 років
Батько Адель пішов з сім'ї, коли вона була ще зовсім малою. Після цього дівчинка спілкувалася з татом, однак їх зв'язок остаточно обірвався у 2011 роц...
Вартість землі в Україні може зрости в п'ять разів: Шмигаль зробив прогноз для власників паїв
Після запуску ринку землі її вартість в найближчі 5-10 років буде різко зростати. Прем'єр-міністр Денис Шмигаль прогнозує зростання цін на землю за це...