Підприємці заявили про зниження виплат: зарплату зріжуть кожному дев'ятому українцю

Український бізнес готує зміни до зарплат найнятих робітників. Понад чверть роботодавців мають намір підняти винагороду за працю для свого персоналу. Однак багато хто також заявив про майбутнє зниження виплат. Зарплату буде зрізано кожному дев'ятому працівнику.

Підприємці заявили про зниження виплат: зарплату зріжуть кожному дев'ятому українцю - today.ua

Такими є результати опитування, проведеного Європейською бізнес-асоціацією (ЄБА) серед представників малого бізнесу.

Так, згідно з результатами опитування, підвищити зарплати своєму персоналу 2023 року панують 28% підприємців. Однак 11% роботодавців заявили про ймовірне зниження зарплат, до якого вони будуть змушені вдатися через зниження доходів підприємства.

Водночас, порівняно з минулорічним опитуванням, намітилася й втішна тенденція. Минулого року про зниження зарплат говорили 20% роботодавців, а нинішнього лише 11. При цьому зріс відсоток керівників, які підвищуватимуть зарплату підлеглим: з 26 до 28%.

Проте переважна більшість підприємців, таких 61%, не мають наміру у 2023 році якось змінювати оплату праці своїх працівників. Вони залишать зарплати на рівні минулого року.

Підприємці заявили про зниження виплат: зарплату зріжуть кожному дев'ятому українцю

При цьому опитування виявило ще одне позитивне зрушення: 76% представників малого бізнесу мають намір цьогоріч розширюватися.

Розширення йтиме у різних напрямках:

  • 28% мають намір розширити географію своєї діяльності;
  • 26% відкриватимуть нові напрямки виробництва;
  • 25% планують вихід на нові ринки;
  • 21% хочуть збільшити чисельність працівників.

Водночас, решта 24% підприємців не планує на 2023 рік ніякого розширення, але й з ринку йти не збирається.

Нагадаємо, в Україні мають намір виплатити бізнесу компенсації від втрат через війну. Відповідний закон буде підготовлено у Раді.

ДЖЕРЕЛОrubryka.com