Підприємці, які взяли на роботу переселенців, отримають велику компенсацію від держави

Українським роботодавцям збільшили суму компенсації за працевлаштування переселенців. Величина місячної виплати стала вищою на 200 гривень. На думку уряду, це має додатково стимулювати роботодавців для більш активного прийому ВПО на роботу.

Підприємці, які взяли на роботу переселенців, отримають велику компенсацію від держави - today.ua

Про підвищення розміру компенсації за працевлаштування ВПО повідомляють на урядовому порталі.

"Повномасштабна війна спричинила стрімке зростання числа внутрішньо переміщених осіб. За минулий рік 1,8 млн українців отримали допомогу від держави як переселенці на суму близько 53,5 млрд грн. Важливо, що послуги з оформлення статусу ВПО стали доступнішими завдяки цифровізації. А на цей рік нарахування допомоги переселенцям ми продовжили автоматично", - розповів прем'єр-міністр Денис Шмигаль.

Досі держава компенсувала підприємцям за кожного переселенця, взятого на роботу, по 6500 гривень протягом двох місяців. Це було непоганою грошовою підмогою для роботодавців та стимулювало їх до працевлаштування ВПО. За минулий рік за цією програмою роботодавцям було виплачено 199 млн гривень.

Підприємці, які взяли на роботу переселенців, отримають велику компенсацію від держави

Уряд сподівається, що і цьогоріч завдяки підтримці держави роботодавці активно працевлаштовуватимуть людей, які переселилися з інших регіонів. Наразі місячну суму компенсації підвищили до 6700 гривень. Надбавка до виплати хоч і невелика, проте вона стане додатковим стимулом для прийому ВПО на роботу, упевнений прем'єр.

"Рішення про збільшення суми компенсації стимулюватиме бізнес активніше залучати на свої підприємства внутрішньо переміщених осіб", - каже Денис Шмигаль.

Нагадаємо, більшість українських підприємців планують у 2023 р. підвищити зарплати своїм працівникам. Але найімовірніше, це підвищення відбуватиметься за рахунок скорочення персоналу.

ДЖЕРЕЛОsud.ua