Уряд затвердив новий порядок бронювання працівників: що буде з тими, хто раніше отримав відстрочку від мобілізації

В Україні бронювання працівників від мобілізації відбуватиметься за новими правилами, затвердженими урядом. Кабмін чітко окреслив критерії, за якими відбиратимуть підприємства, що мають право на бронювання своїх співробітників. В уряді також вирішили, що буде з тими, хто отримав бронь за старими правилами.

Уряд затвердив новий порядок бронювання працівників: що буде з тими, хто раніше отримав відстрочку від мобілізації - today.ua

Про це повідомляє finance.ua, посилаючи на інформацію від Європейської бізнес-асоціації.

Згідно з новими правилами, право на бронювання працівників від мобілізації отримають підприємства, які мають критично важливе значення для економіки країни, а також для задоволення першочергових потреб територіальних громад.

При цьому одна з обов'язкових умов – відсутність заборгованості такого підприємства зі сплати ЄСВ. Крім того, на такому підприємстві має бути доволі високий рівень офіційної зарплати, що передбачає високі відрахування від нього до бюджету.

Загалом, до підприємств, які хочуть отримати броню для своїх працівників від мобілізації, уряд висунув такі вимоги:

Уряд затвердив новий порядок бронювання працівників: що буде з тими, хто раніше отримав відстрочку від мобілізації

  • загальна сума сплачених податків та інших зборів має бути не менше 1,5 млн євро;
  • сума надходжень в іноземній валюті має бути еквівалентною, як мінімум, 32 млн євро;
  • підприємство повинне мати стратегічне значення для економіки країни та її виживання;
  • підприємство повинне мати важливе значення для задоволення потреб територіальної громади;
  • у нього не має бути заборгованості зі сплати ЄСВ;
  • середня зарплата працівників підприємства не повинна бути нижчою за середній заробіток по регіону, в якому воно знаходиться;
  • підприємство має бути резидентом Дія Сіті.

Підприємства, які хочуть отримати для своїх працівників бронювання від мобілізації, повинні відповідати хоча би трьом із вищезазначених критеріїв. Тим часом, забронювати всіх працівників їм не вдасться. Можна отримати тимчасову відстрочку від призову максимум для половини персоналу.

Що буде з тими, хто вже має броню?

У Кабміні вирішили: ті, хто отримав бронювання від мобілізації за старою процедурою, матимуть його до закінчення терміну, на який вони отримали імунітет від призову.

Нагадаємо, у Києві та інших містах керівників підприємств зобов'язали подати військкоматам списки всіх працівників-чоловіків віком від 20 до 55 років.

ДЖЕРЕЛОfinance.ua