Уряд ухвалив важливе рішення щодо мінімальної пенсії на наступний рік

Проект бюджету на наступний рік не передбачає підвищення пенсій. Мінімальна пенсія залишиться такою, як у грудні 2022 року. Решту пенсій також не підвищуватимуть. При цьому березневу індексацію пенсій уряд не виключає, проте вона, якщо й буде, то символічна.

Уряд ухвалив важливе рішення щодо мінімальної пенсії на наступний рік - today.ua

Про це стало відомо з проекту бюджету-2023, який вже ухвалено у першому читанні.

Отже, згідно з проектом державного кошторису на наступний рік, мінімальна пенсія, як і мінімальна зарплата, протягом року залишатимуться незмінними. Мінімальна зарплата залишиться на тому рівні, який встановлено з жовтня цього року – 6700 гривень. А мінімальна пенсія зросте в останньому місяці цього року до 2093 гривень. Такою вона залишатиметься весь наступний рік.

І все це, незважаючи на 30-відсоткову інфляцію за підсумками 2022 року і такий самий прогноз щодо інфляції на наступний рік.

Уряд ухвалив важливе рішення щодо мінімальної пенсії на наступний рік

При цьому уряд ще не має чіткої позиції щодо щорічної березневої індексації пенсій. Все залежатиме від ситуації на фронті і темпів відновлення вітчизняної економіки. Загалом, поки що у планах уряду – індексація на 5,4%. Порівняно з показником інфляції за поточний рік, така індексація виглядає символічною.

Проте, бюджет не має ресурсу для підвищення виплат. По суті, всі гроші, зібрані за рахунок податків, йдуть на фінансування ЗСУ. А зарплати бюджетникам та пенсії виплачують за рахунок допомоги міжнародних донорів.

Нагадаємо, Росія в воносторонньому порядку розірвала пенсійну угоду з Україною та іншими колишніми республіками СРСР. У майбутніх пенсіонерів, які працювали в обох країнах, можуть виникнути проблеми з нарахуванням пенсій.

ДЖЕРЕЛОnapensii.ua