Уряд ухвалив важливе рішення щодо допомоги з безробіття та лікарняних

З 1 січня 2023 року в Україні змінився порядок розрахунку соціальних виплат для населення. Зокрема, йдеться про допомогу з безробіття та лікарняні. Тобто, це стосується виплат із соціального страхування.

Уряд ухвалив важливе рішення щодо допомоги з безробіття та лікарняних - today.ua

Про оновлені правила нарахування соціальних виплат пише sud.ua.

Військова агресія Росії, економічна нестабільність у країні та енергетична криза змушують багатьох роботодавців оптимізувати штат або відправляти працівників у тривалі неоплачувані відпустки. Людям, які втратили своє робоче місце, доводиться ставати на облік до центру зайнятості. Поки такі громадяни перебувають у пошуку нової роботи, їм призначається допомога з безробіття, яка залежить від величини їхньої середньої зарплати за попередній рік. Аналогічно і виплати з тимчасової непрацездатності також залежить від середнього заробітку.

З 1 січня 2023 року в Україні діє постанова уряду "Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України щодо забезпечення реалізації окремих функцій Пенсійного фонду України та визнання такими, що втратили чинність, деяких постанов Кабінету Міністрів України". Згідно з цим документом, середня зарплата громадян, виходячи з якої розраховуються виплати за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням, вираховується за новою методикою.

Уряд ухвалив важливе рішення щодо допомоги з безробіття та лікарняних

Якщо громадянин перебував у тривалій неоплачуваній відпустці, а потім взагалі втратив роботу або виявився тимчасово непрацездатним, то при розрахунку його середньої зарплати будуть враховані лише ті місяці, під час яких він отримував оплату від роботодавця.

Така формула має допомогти зберегти вищий розмір соціальних виплат українцям, які опинились у скрутній ситуації. Причиною призначення соціальних виплат може бути як втрата роботи, так і відпустка у зв'язку з вагітністю та пологами або лікарняний.

Зміни, ухвалені в постанові, також впливають і на соціальні виплати, які призначаються працівникам та гіг-фахівцям резидентів Дія Сіті. Розмір їхньої допомоги у разі тимчасової непрацездатності або вагітності тепер буде обмежений виплаченими ними страховими внесками. Соціальна допомога, яка їм виплачуватиметься у разі тимчасової непрацездатності, не може перевищувати тієї зарплати, з якої ними було сплачено страхові внески (єдиний внесок). Чим вищим був розмір виплачених ними страхових внесків, тим вищою буде допомога.

Нагадаємо, в Україні діють нові правила воєнного обліку з 3 січня. Відповідно до них, призовник, військовозобов'язаний або резервіст для працевлаштування або початку навчання має надати свій військово-обліковий документ.

ДЖЕРЕЛОsud.ua