Українцям обіцяють підвищення пенсій у 2023 році: деталі від очільниці Мінсоцполітики

У бюджеті на 2023 рік не закладено грошей на підвищення пенсії. Але завдяки підвищенню прожиткового мінімуму в грудні 2022 року багато пенсій у 2023 все ж таки будуть вищими. При цьому уряд шукає можливість проіндексувати у березні усі пенсійні виплати і хоча би таким чином забезпечити підвищення пенсій.

Українцям обіцяють підвищення пенсій у 2023 році: деталі від очільниці Мінсоцполітики - today.ua

Про це розповіла в інтерв'ю телеканалу "Суспільне" очільниця Мінсоцполітики Оксана Жолнович.

У процесі верстки б'юджету-2023 уряд пройшов кілька етапів. На першому етапі українцям жорстко заявили: мінімальної зарплати не підвищуватимуть, підвищення пенсій також не планується і навіть традиційної березневої індексації пенсійних виплат також не буде. Однак потім обережно припустили, що пенсії, можливо, все ж таки проіндексують, але тільки на 5%.

Тепер міністр соцполітики заявляє, що пенсію індексуватимуть. При цьому глава Мінсоцолітики уникає конкретних цифр і каже, що уряд шукатиме грошей для індексації.

"В уряді є політична домовленість про те, що ми шукатимемо кошти для індексації пенсій у березні 2023 року, як це закладено в законі. Ситуація непроста, але ми розуміємо, як ми рухаємось у бюджетному процесі, є певна міжнародна підтримка, є певний коридор , у рамках якого ми можемо діяти, тому я впевнена, що допомогти нашим пенсіонерам ми зможемо", - заявила міністр.

На скільки відсотків індексуватимуть пенсію, міністр не каже. Але навряд чи це буде еквівалентно відсотку інфляції. Та в будь-якому випадку це спричинить додаткові витрати з Пенсійного фонду. До речі, ПФУ дали для виплат пенсій на наступний рік більшу суму, ніж на 2022 рік. Так, у 2023 році бюджет ПФУ становитиме 874 млрд гривень. Це на 21 млрд більше, ніж цьогоріч.

Оксана Жолнович каже, що в цій сумі врахували підвищення пенсій через зростання прожиткового мінімуму, який трохи підвищили з грудня 2022 року. Завдяки підвищенню ПМ деякі пенсії зросли на 5%. І це спричинить додаткові витрати з ПФ.

"У зв'язку з підвищенням прожиткового мінімуму деякі пенсії зростуть у середньому на 5%, і цю суму в бюджеті наступного року закладено", - запевнила міністр.

Нагадаємо, деяким українцям держава додасть по кілька місяців, а то й по цілому року страхового стажу для пенсії.

ДЖЕРЕЛОfinance.ua