Уряд не сподівається на ефективність податкової амністії: дохід від неї не включили у бюджет наступного року

Український уряд, очевидно, не вельми сподівається на ефективність податкової амністії. Такий висновок можна зробити з того, що уряд не закладає дохід від податкової амністії у бюджет 2022 року. Не передбачені також в державному кошторисі і додаткові надходження від гучного законопроекту 5600.

Уряд не сподівається на ефективність податкової амністії: дохід від неї не включили у бюджет наступного року - today.ua

Про це повідомив глава Мінфіну Сергій Марченко.

За словами Марченка, влада, звичайно, хотіла би, щоби бюджет наповнювався від реалізації цих двох законів, проте один із них ще не ухвалено. А наскільки активно будуть громадяни користуватися податковою амністією - невідомо.

"Яка кількість громадян скористається такою можливістю спрогнозувати складно. Нам би дійсно хотілося в результаті декларування отримати значні кошти до державного та місцевих бюджетів. Але хоча б якісь оцінки можна буде робити вже з часом. Тому в бюджетному законопроекті на 2022 рік ми не закладаємо відповідних очікувань ", - заявив Сергій Марченко.

Уряд не сподівається на ефективність податкової амністії: дохід від неї не включили у бюджет наступного рокуОтже, бюджет-2022 верстають без урахування тих грошей, які можуть надійти в казну від реалізації цих двох важливих законодавчих актів.

Разом із тим Сергій Марченко підкреслив, що фінансовий моніторинг - це не українське ноу-хау. Його здійснюють в усіх країнах, які претендують на звання цивілізованих. Причому з кожним роком цей процес буде посилюватися і вдосконалюватися завдяки цифровим методам обліку і контролю за рухом грошей.

Нагадаємо, "навздогін" закону про податкову амністію уряд підготував інший законодавчий акт - щодо непрямих методів податкового контролю. Його вже назвали законом про податок на дорогі покупки. Якщо людина не зможе пояснити походження коштів, за які вона придбала цінний актив, їй доведеться заплатити з них податок. Причому величина податку становитиме майже 20% - замість 5%, які пропонують заплатити в рамках податкової амністії.