Уряд готував підвищення тарифу на елекроенергію ще в минулому році, - економіст

Тариф на електроенергію було задумано підвищувати ще в минулому році. У зв'язку з майбутнім підвищенням на спецфонді акумулювалися гроші для часткової компенсації людям їхніх витрат на оплату електрики. Таку думку висловив економічний експерт Юрій Гаврилечко.

Уряд готував підвищення тарифу на елекроенергію ще в минулому році, - економіст - today.ua

У бюджеті й так не вистачає грошей на субсидії, а тут ще уряду довелося розщедритися на 1,4 мільярда гривень для компенсаційних виплат споживачам, які використовують електрику для опалення будинків. Цих грошей, вважає Юрій Гаврилечко, просто не могло бути в скарбниці, однак раптово вони знайшлися.

Компенсації за тариф на електрику будуть виплачувати людям зі спецфонду, який поповнюється за рахунок платежів від "Укрнафти", і виплатами, які не отримав "Нафтогаз".

Як пояснив економіст, спецфонд "Укрнафти" формується з надлишків тих платежів, які "Укрнафта" заплатила у вигляді податку на прибуток.

"Тобто для того, щоб ці гроші з'явилися, в бюджеті минулого року, має бути не витрачена якась сума, отримана від "Укрнафти" у вигляді податку на прибуток", - говорить економіст.

Уряд готував підвищення тарифу на елекроенергію ще в минулому році, - економіст Друге джерело виплат людям за високий тариф на електроенергію - це компенсаційні виплати, які уряд давав із держбюджету компанії "Нафтогаз", як постачальнику останньої надії. Отже, і "Нафтогазу" не виплатили все, що йому належало.

"Зазвичай саме в спецфонді грошей і не вистачає, бо витрачаються в повному обсязі, і потрібно десь вишукувати ще, щоб покрити витрати, які фінансуються за рахунок доходів спецфонду. Тобто там навіть в теорії ніяких грошей залишатися не повинно", - каже Юрій Гаврилечко.

З цього можна зробити висновок, що уряд спеціально притримував ці гроші для компенсаційних виплат. А отже, підвищення тарифів і, зокрема, тарифу на електроенергію, готувалося урядом не в авральному порядку, наприкінці року, а замишлялося давно. І готувалася влада до цього ґрунтовно.

... Цікаво, якби в Україні не спалахнув "тарифний майдан", на що пішли б припасені гроші?

Нагадаємо, навіть після встановлення верхнього тарифу на газ в Україні раз у раз спалахують місцеві "тарифні майдани", що загрожують перерости у всеукраїнську акцію протесту.

ДЖЕРЕЛОkurs.com.ua
Від початку року в Україні вже тричі підвищили пенсії: декому дісталася надбавка в 9 тисяч
Від початку 2021 року в Україні вже тричі підвищували пенсії. Розмір цих підвищень коливається в широкому діапазоні. Деяким дісталася надбавка лише у ...
ЗАЗ реанімувався: завод нарощує обсяги збирання автомобілів та освоює нові програми
Лідер українського автопрому - Запорізький автомобілебудівний завод стрімко виходить ыз коми, в якій він перебував кілька років. Відродивши виробничу ...
ПриватБанк та Ощадбанк підозрюють у монопольній змові
Антимонопольний комітет (АК) зайнявся вивченням платежів, які стягують ПриватБанк та Ощадбанк за свої послуги за безготівковим розрахунком покупців у ...
На тлі загального здорожчання в Україні стрімко дешевшає популярний овоч для салату
Незважаючи на суцільну продуктову дорожнечу, в Україні почав дешевшати популярний овоч для салату. Одні спеціалісти продовольчого ринку кажуть, що це ...
Українцям загрожують масові скорочення: чого очікувати від роботодавців
Роботодавці України розкрили свої плани на найближчий рік: вони планують скорочення персоналу і підвищення зарплати для працівників, які залишаться. Т...