Літні українці можуть залишитися без пенсії: названі причини

Навіть якщо вам вже призначено пенсію, її можна запросто позбутися. Звичайно, більшість громадян похилого віку отримують свої виплати без збоїв, проте деяких можуть позбавити виплат, причому абсолютно несподівано. Українцям розповіли, в яких випадках вони можуть залишитися без пенсії.

Літні українці можуть залишитися без пенсії: названі причини - today.ua

Нещодавно в Україні скасували паперові трудові книжки, і тепер в побуті будуть лише їхні електронні аналоги. При цьому пенсію будуть призначати українцям автоматично після досягнення ними пенсійного віку та за наявності необхідного стажу. Однак, незважаючи на таке спрощення процесу, все ж у деяких випадках можуть навпаки - забрати ту пенсію, яка вже була призначена.

Причому все це буде зроблено на цілком законних підставах. Громадянам нагадали, в яких випадках закон буде не на їхньому боці, і їх можуть позбавити пенсійних виплат.

Отже, пенсії можуть позбавити у таких випадках:

  • якщо буде виявлено, що при призначенні пенсії були використані підроблені документи і недостовірні відомості;
  • якщо пенсіонер проживає за кордоном. Однак це стосується не всіх пенсіонерів, які проживають за кордоном. Все залежить від того, який договір існує в України із державою, в якій проживає пенсіонер;
  • у випадку смерті пенсіонера (тут все очевидно);
  • в разі, якщо пенсіонер не отримує призначені йому виплати 6 місяців поспіль (зокрема, якщо півроку гроші не знімаються з картки);
  • в інших випадках, передбачених законом.

Літні українці можуть залишитися без пенсії: названі причини Причому, щоби позбавити пенсії, не обов'язково рішення суду. Це може зробити зі своєї ініціативи і Пенсійний фонд.

Щоб відновити виплати, потрібно звернутися із заявою до органу ПФУ за місцем проживання. Там заяву розглянуть, і якщо знайдуть підстави для поновлення виплати пенсії, то її відновлять.

Якщо ж буде виявлено, що громадянин отримав пенсію за фальшивими документами, то його змусять в судовому порядку повернути незаконно отримані гроші. У Пенсійному фонді попереджають, що рано чи пізно фальсифікація все одно розкриється. Тому громадянам не радять намагатися перехитрити державу: при сучасних методах обліку і контролю будь-яка брехня буде розкрита.

Нагадаємо, українським пенсіонерам до кінця 2021 року ще тричі перерахують пенсії. Причому деякі з них можуть отримати доволі непогану надбавку.

ДЖЕРЕЛОapostrophe