З'явився несподіваний прогноз курсу долара: до чого готуватись українцям

Автор: Марченко Любов

Курс долара на валютному ринку незабаром піде на зниження. Він може знизитись до 37 гривень, а то й до 36,6, як зафіксував Нацбанк. На сьогодні немає підстав для нестримного зростання курсу долара, як і немає підстав для повернення його до довоєнних показників.

З'явився несподіваний прогноз курсу долара: до чого готуватись українцям - today.ua

Такі думки, незалежно один від одного, висловили економічний експерт Олег Пензін та екс-міністр економіки Тимофій Мілованов.

Пензін переконаний, що долар не повинен піднятися вище за 40 гривень, і тим більше до 49, як дехто прогнозує. Долар по 49 він називає "ажіотажно-панічними цифрами" та вважає, що такого не буде. При цьому, звичайно, навряд чи курс долара триматиметься на рівні, зафіксованому НБУ. Швидше за все, він буде трохи вищим, але в розумних межах, переконаний Пензін.

"Я думаю, що цифри спустяться на рівень 37 гривень, десь 37 з хвостиком. Тобто буде певний спад від офіційного курсу, він буде трохи вищим, немає питань, але точно не буде 40 або 39. Це забагато. Я думаю, 37 ... плюс/мінус", - прогнозує експерт.

Популярні зараз

Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників

Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal

Деякі українки отримають $1000 на розвиток бізнесу

Українські АЗС збільшили ціни на автогаз

З'явився несподіваний прогноз курсу долара: до чого готуватись українцям Схожої точки зору дотримується і радник глави Офісу президента та колишній міністр економіки Тимофій Мілованов. Він вважає, що у готівкового долара наразі немає підстав зростати вище, ніж він коштує зараз, тобто вище за 39,5 гривні. Хоча і по 29, як у довоєнні часи, він також уже не буде ніколи, переконаний експерт. А ось невелике зниження курсу на 2-3 гривні видається йому цілком реальним. Причому не у віддаленій перспективі, а вже найближчими тижнями.

Мілованов вважає, що на зниження курсу долара можуть зіграти такі фактори:

  • зняття зернової блокади та початок експортних поставок зерна морським шляхом;
  • суттєве збільшення фінансової підтримки з боку міжнародних партнерів;
  • швидке закінчення війни.

При цьому, що довше триватиме війна, тим більше знецінюватиметься гривня, а відтак зростатиме курс долара. Війна вимагає багато витрат. А тому НБУ доведеться регулярно додруковувати гроші, що неминуче викличе подальшу емісію гривні.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

"Війна – це дуже дорого, є бюджетний дефіцит, і частина цього дефіциту покривається емісією, тобто друкарським верстатом", – пояснив екс-міністр.

Нагадаємо, після підвищення курсу долара АЗС підняли ціни на пальне. Причому подекуди бензин подорожчав одразу на 6 гривень.

Головне