З'явилась інформація, чи вистачить газу на опалювальний сезон, якщо взимку вдарять сильні морози

Опалювальний сезон пройде без зривів, Україні вистачить газу до його закінчення. У цьому запевнив співвітчизників прем’єр-міністр України Денис Шмигаль в ефірі одного з телеканалів.

З'явилась інформація, чи вистачить газу на опалювальний сезон, якщо взимку вдарять сильні морози - today.ua

Зараз, коли опалювальний сезон у країні тільки розпочато, раз у раз лунають голоси, що газу, накопиченого Україною у підземних сховищах, може не вистачити для його проходження. Найбільше занепокоєння викликають січень і лютий, які традиційно є найхолоднішими місяцями.

Якщо вдарять сильні і тривалі морози, що цілком ймовірно, то запаси газу знизяться до таких показників, що в трубі просто не вистачить тиску для нормального опалення об'єктів, кажуть деякі експерти.

Крім того, ще одне побоювання пов'язане із припиненням транзиту російського газу через українську ГТС. Виявляється, східний та південний регіони України отримували газ безпосередньо під час прокачування газу з Росії у напрямку до Європи, а не за реверсом, як захід України. До того ж на сході країни немає підземних газосховищ. Тому південні та східні області можуть залишитись на невизначений час взагалі без газу – поки Росія не відновить транзит через Україну. З'явилась інформація, чи вистачить газу на опалювальний сезон, якщо взимку вдарять сильні морози Крім того, з'явилася звістка, що Ігор Коломойський відсудив в України 3,5 млрд. кубометрів газу і готовий їх забрати.

Збільшилася витрата газу ще й тому, що багато теплових станцій, через брак вугілля, змушені перейти на газове опалення.

Отже, усі ці фактори збільшують ризик того, що Україна може не дотягнути до кінця опалювального сезону з газом і залишитися без тепла у найжорсткіші зимові холоди.

Цього не буде, запевнив українців голова Кабміну. Уряд контролює ситуацію та заявляє, що за будь-яких умов накопиченого газу вистачить на весь опалювальний сезон.

"У нас є запаси газу. Газа у нас є на сьогодні 17,6 млрд. кубометрів у сховищах. З них 1,4 млрд. - це той газ, який належить нерезидентам і може бути ними вилучений з України... Але навіть за умови, що 16 млрд кубів газу, за опалювальний сезон Україна використовує 8 млрд кубів, якщо жорсткий та холодний опалювальний сезон, то 10 млрд кубів. Тож у нас газу абсолютно достатньо", - заявив Шмигаль.

Нагадаємо, фахівці підрахували, чим вигідніше українцям зараз опалювати свої будинки: газом, дровами чи пелетами.

ДЖЕРЕЛОslovoidilo.ua